Італійці про Україну. Результати соціологічного дослідження (ІНФОГРАФІКА)
Чверть опитаних італійців вважає, що Україну варто прийняти в ЄС, аби захистити від нових зазіхань Росії
Інститут світової політики публікує детальні результати соціологічного дослідження "Що думають європейці про Україну?", проведеного у шести найбільших країнах-членах ЄС (Польщі, Іспанії, Італії, Німеччини, Франції та Великобританії).
Презентація загальних результатів дослідження відбулася 24 червня у Києві. Окрім загальних даних «Главком» публікує детальні матеріали по кожній із шести країн, де проводилось опитування. Першими увазі читачів були представлена думка французів, потім - погляд на Україну з Туманного Альбіону, Німеччини, Іспанії. Тепер черга Італії.
-- Як сприймають Україну італійці?
Із-поміж шести найбільших країн ЄС лише італійці асоціюють Україну з прислугою (10%). Причому чим старші люди, тим більше вони називають саме цю асоціацію. Про це свідчать У десятці асоціацій також «красиві жінки» - 8% (в інших країнах ця асоціація в межах похибки – не більше 3%). «Ми маємо брати до уваги думку Росії, яка ставиться вороже до членства України в ЄС», - італійці частіше обирали цей аргумент порівняно з громадянами інших країн (19%; у Польщі цей показник 8%). Водночас вселяє надію інший факт: чверть опитаних італійців вважає, що Україну варто прийняти в ЄС, аби захистити від нових зазіхань Росії.
Щоб переглянути результати опитування в інших країнах натисніть на назву країни: Франція, Великобританія, Німеччина.
Загальні результати опитування у 6 країнах-членах ЄС (Іспанії, Італії, Великобританії, Польщі, Франції та Німеччині) доступні тут.
Дослідження проводилося у рамках проекту «Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації», який здійснюється за підтримки проекту «Об'єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.
Всього було опитано 5 594 особи (віком від 16 до 54 років) у 6 найбільших за кількістю населення країнах ЄС: Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції (це більше половини мешканців ЄС — майже 360 млн. осіб із загальної кількості в понад 500 млн.). Опитування проводилось методом Інтернет онлайн-омнібусу з 29 травня по 4 червня 2015 року.