Китайця стратять після того, як він отруїв чаєм продюсера Netflix
У Китаї засудили до смертної кари юриста, який отруїв свого боса
Китайського юриста на ім'я Сюй Яо засудили до страти в Китаї за вбивство свого начальника, який був продюсером серіалу Netflix. Про це пише The Wrap.
Чоловік підлив отруту риби фугу та ртуть у чай начальника. Його керівник Лінь Ці скоротив зарплату юристу після конфлікту. Також засуджений робив замах ще на життя чотирьох осіб: він обладнав цілу лабораторію, щоб тестувати отрути.
Лінь Ці найняв Сюй Яо директором компанії Three Bodies Cultural Development, яка мала зайнятися зйомками, у 2017 році. У 2020 році нарешті було оформлено домовленість з Netflix, проте між Лінь Ці та Сюй Яо стався конфлікт, після якого юристу обрізали зарплату.
Після Яо організував у Шанхаї власну лабораторію з виробництва отрут, закупивши зразки на чорному ринку. Випробування проводив на свійських тваринах. З вересня по листопад 2020 року Сюй Яо спробував отруїти чотирьох осіб з керівництва компанії, а в грудні передав начальнику отруєний чай пуер: туди він додав п'ять різних видів отрут і речовин, зокрема тетродотоксин риби фугу та ртуть. За 10 днів після вбивства Сюй Яо заарештували. Як зазначає видання, слідство тривало кілька років.
Раніше китайський суд визнав австралійського письменника Яна Хенцзюня винним у шпигунстві та засудив до страти з відтермінуванням, повідомила глава МЗС Австралії Пенні Вонг. На своїй сторінці у Twitter (X) вона наголосила, що Канберра шокована рішенням Пекіна. При цьому зазначила, що найвища міра покарання буде замінена на довічне ув'язнення, якщо Хенцзюнь не вчинить серйозних злочинів у найближчому майбутньому.
Як пише видання 9news, Хенцзюнь був затриманий співробітниками правоохоронних органів КНР у 2019 році за підозрою у загрозі національній безпеці. Пізніше йому було пред'явлено офіційні звинувачення у шпигунстві. Ян був затриманий у січні 2019 року після того, як прибув до Гуанчжоу з Нью-Йорка разом зі своєю падчеркою та дружиною. Він послідовно заперечував звинувачення. В Австралії також ці звинувачення називали безпідставними. Зазначається, що сам письменник неодноразово висловлювався про політику Пекіна та закликав до демократичних реформ у Китаї.