Формула-1. Феттель виграв Гран Прі Бельгії та продовжує переслідувати Хемілтона

Себастьян відіграв сім очок

Льюїс Хемілтон приїхав на перший етап після літньої перерви з перевагою у 24 очки в особистому заліку, вигравши дві минулі гонки, у яких Ferrari виглядала сильнішою, але поступилася перемогою британця.

Багато говорили, що ключовим фактором сезону стане доопрацювання машин. У Ferrari та Mercedes робили все можливе і привезли у Спа допрацьовані версії силових установок, але на тренуваннях у п'ятницю та суботу різниця була мінімальною.

У кваліфікації перед початком фінальної сесії пройшов дощ. У підсумку найкращий час показав Льюїс Хемілтон, Себастьян Феттель поступився йому сім десятих секунди.

Лідери чемпіонату світу починали гонку з першого ряду стартового поля. З другого несподівано стартували гонщики Racing Point Force India – змінивши власників, колишня індійська, а тепер британська команда зберегла перевагу на трасах, де важливий мінімальний лобовий опір.

Четверо гонщиків втратили позиції на старті через заміну силових установок – Боттас Хюлкенберг, Сайнс і Вандорн починали гонку з двох останніх рядів.

На старті Феттель випередив Хемілтона, очоливши гонку. Перес обігнав Окона. А Райкконен повернувся у бокси з проколом заднього правого колеса після удару від Ріккардо. У підсумку виїхав автомобіль безпеки.

На четвертому колі оголосили рестарт. Феттель зберіг лідерство. Пара лідерів їхала у високому темпі, швидко відриваючись від суперників. Феттель до шостого кола випереджав Хемілтона на 2,5 секунди.

На сьомому колі Ферстаппен випередив Окона. На восьмому Райкконен провів вимушений піт-стоп – виникли проблеми з керуванням, Після паузи фін повернувся на трасу, але на дев’ятому колі знову звернув у бокси і зійшов з дистанції, коли DRS заклинило у відкритому стані. На 10-му колі Ферстаппен випередив Переса, піднявшись на третє місце.

На 22-му колі Хемілтон змінив гуму. У Ferrari відразу відповіли піт-стопом Феттеля – і Себастьян зберіг лідерство у гонці після зміни шин.

На 23-му колі Хемілтон випередив Ферстаппена і кинувся у погоню за Феттелем - їх розділяли півтори секунди, але німець теж накрутив темп і зміг відірватися.

На 31-му колі Ріккардо за наказом інженера зупинив машину у боксах і вибув з боротьби. На 33-му Боттас випередив Окона у боротьбі за п'яте місце. На 41-му колі Валттері випередив Переса у боротьбі за четверте місце.

Отож, Себастьян Феттель виграв гонку у Спа, здобувши п'яту перемогу у сезоні та 52-у у кар'єрі. Льюїс Хемілтон фінішував другим, Макс Ферстаппен піднявся на третю сходинку подіуму.

Формально нова команда Racing Point Force India заробила очки двома машинами у першій же гонці.

Наступного тижня боротьба продовжиться у Монці, передає f1news.ru.