Яку інформацію ніколи не можна зберігати в смартфоні
Ні в якому разі в смартфоні не можна зберігати особисті дані у відритому доступі
Незважаючи на те, що сучасні смартфони досить непогано захищені, жертвою злому може стати будь-хто. Наприклад, пароль для розблокування можна підглянути, а якщо він простий – вгадати.
Саме тому в пам’яті смартфона, включаючи замітки, SMS, листування в месенджерах, текстові документи, нагадування, календар і так далі, ні в якому разі не можна зберігати «чутливі» дані. Про що ж мова?
Логіни і паролі у відкритому вигляді. Для їх зберігання можна використовувати або внутрішню систему (в Android і iOS вони є і вміють самі заповнювати паролі в браузері) або спеціальний додаток – менеджер паролів.
Зберігати паролі в нотатках – все одно що написати їх крейдою на стіні будинку.
Номери банківських карт разом з кодами CVC / CVV і термінами дії, а також фотографії самих карт. Двохфакторна авторизація, коли для покупки потрібно ввести код з SMS, використовується поки не повсюдно. Та й сам номер карти разом з прізвищем – відмінна знахідка для банківських шахраїв.
Дуже небажано робити і зберігати в пам’яті смартфона фотографії ключів і коди від домофона. Умільці здатні зробити ключ по фотознімку.
У смартфоні, якщо він особистий, не повинно бути ніяких робочих документів. Витік комерційної інформації може завдати великої шкоди компанії.
Під великим питанням – фотографії документів. Найчастіше мандрівникам радять зробити фотографію паспорта, залишивши сам документ в номері готелю. Однак якщо знімок потрапить в руки шахраїв – для них не складе труднощів представитися співробітниками банку і обманом виманити грошову суму. У подорожах краще носити з собою роздруківки документів.
Пересилати фото будь-яких документів людям, яких ви не знаєте, також може бути небезпечно.