Польща спостерігає за російським вітрильником, на борту якого курсанти з Криму - МЗС
Естонія не впустила російський корабель у свої територіальні води
Міністерство закордонних справ Польщі повідомило, що спостерігає за розвитком ситуації навколо російського вітрильника «Сєдов», на борту якого 70-ти курсантів Керченського державного морського технологічного університету. Про це повідомила прес-служба польського зовнішньополітичного відомства, інформує tvp.info.
Зазначається, що Естонія не впустила корабель у свої територіальні води.
«Ми моніторимо ситуацію», - підкреслила речниця МЗС Польщі Ева Сувара.
Вона додала, що МЗС Польщі перебуває у цій справі в постійному контакті з естонськими колегами.
Відомо, що після відмови Естонії впустити російський вітрильник у свої територіальні води, він взяв курс на польський порт «Гдиня».
Як повідомлялося, МЗС Естонії напередодні повідомило, що навчальне судно «Сєдов» не отримало дозволу на вхід у територіальні води Естонії, оскільки на його борту є курсанти з окупованого Росією Криму. За оцінкою МЗС, допуск судна в Естонію суперечив би політиці невизнання анексії Криму. Захід «Сєдова» в естонські води був запланований на 13-14 квітня - за кілька днів до майбутнього візиту президента Естонії Керсті Кальюлайд до Москви. Про невидачу вітрильнику відповідного дозволу стало відомо в середу. Посольство Росії в Таллінні вже назвало цю заборону «недружнім актом».
У середині березня 2019 року Департамент зовнішньої розвідки Естонії в своїй щорічній доповіді зазначив, що цивільні судна з Росії все частіше виконують завдання російської розвідки. Крім того, за оцінкою департаменту, цивільні судна, в тому числі, великі вітрильники, займаються пропагандистською діяльністю.
Чотирьохщогловий 117,5-метровий барк «Сєдов» занесений до Книги рекордів Гіннеса, як найбільший навчальний вітрильник у світі, відвідував Таллінн у вересні 2018 року.
Крим було окуповано Росією навесні 2014 року. Абсолютна більшість країн світу, зокрема й Естонія, не визнають новий статус анексованого півострова і підтримують територіальну цілісність України.