Росія догралася: ЗМІ дізналися про нові плани НАТО у Європі
Через РФ НАТО створить багатотисячні сили швидкого реагування в Європі
НАТО планує створити 30-тисячні сили швидкого реагування в Європі на додачу до наявних на випадок нападу з боку Росії. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag у матеріалі, оприлюдненому в суботу, 2 червня.
Альянс розраховує, що ці загони мають бути здатними до реагування у проміжок до 30 днів у випадку необхідності, цитує Reuters.
Ідеться також про оснащення таких сил кількомастами бойових літаків та кораблів, пише видання з посиланням на високопоставлених дипломатів у НАТО. Нові підрозділи мають зміцнити наявні сили швидкого реагування у 20 тисяч солдатів. Очікується, що члени НАТО на саміті в липні ухвалять відповідне рішення.
«Німеччина відіграватиме провідну роль», - додає джерело видання.
Генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг напередодні закликав долати протиріччя всередині військового блоку.
«Сила НАТО була та є в тому, що ми стоїмо пліч-о-пліч попри різні погляди», - наводить його слова німецький тижневик Der Spiegel. Як приклад він назвав торговельну політику США та їхній вихід з Паризької кліматичної угоди, а також суперечки довкола іранської ядерної угоди.
Нагадаємо, Німеччина, Великобританія, Сполучені Штати і Канада нині очолюють міжнародні групи швидкого реагування, розміщені в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. За заявами блоку, вони готові стримати і, в разі необхідності, негайно відповісти на будь-яку агресію спільно з національними збройними силами.
Чотири батальйони, сформовані з представників 15 різних держав НАТО, налічують загалом близько 4500 військових. Їхнє розміщення стало «прямою відповіддю на агресивні дії Росії на периферії території НАТО, які знизили стабільність та безпеку, збільшили непередбачуваність», - йдеться у документі. У 2017 році країни НАТО в середньому збільшили видатки на оборону порівняно з попереднім роком на 2,25 відсотка.
Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео провів зустріч із міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто у Вашингтоні, де заявив про необхідність підтримати взаємодію між Україною і НАТО.