У пустелі Африки археологи знайшли руїни храму
Під час розкопок в Африці археологи знайшли багато артефактів
Єгипетські археологи виявили руїни греко-римського храму в Лівійській пустелі, приблизно в 300 кілометрах на південь від узбережжя Середземного моря. Фахівці знайшли передню частину будівлі, вхід, частина переднього двору і залишки фундаменту. Про це повідомляє видання Science Alert.
Під час розкопок були виявлені стародавні артефакти: керамічні посудини, монети, уламки скульптури, вапняні статуї левів і стовпи. Архітектурні елементи виявилися прикрашеними малюнками і барельєфами з греко-римськими мотивами, зокрема, іоніками - орнаментами з яйцеподібних форм, розділених «стрілками». Сам храм датується проміжком від 200 року до нашої ери до 300 року нашої ери.
На думку вчених, відкриття дозволить більше дізнатися про розвиток культури в оазисі Сива, який розташовується в 50 кілометрах від місця розкопок і в 560 кілометрах від Каїра. Оазис є ізольоване людське поселення, в якому наразі проживає 23 тисячі людей. Вважається, що люди живуть тут уже 12 тисяч років, проте перші згадки відносяться до часів правління Третього перехідного періоду в історії Єгипту (1075-656 роки до нашої ери).
Нагадаємо, у єгипетській провінції Ель-Мінья, у 300 км на південь від Каїра, було знайдено жрецький некрополь початку епохи Птолемеїв.