Великий бізнес у малих столичних парках і скверах
Не «велике будівництво» у столиці
Воно наче й не «велике будівництво», не привертає уваги, але гарним людям дає добре заробити. Приклад – ситуація, за якою «Главком» слідкує не перший рік.
«Київзеленбуд» обрав підрядника для ремонту парку «Нивки». Підрядник – свій, рідний, разом пройшли не одне кримінальне провадження, тому довіряти можна.
Посеред грудня минулого року почали у болоті на схилі класти нові сходи. Працювали дуже швидко, аби встигнути до Нового року, до завершення бюджетного періоду.
Підсумок: об'єкт не завершили, вартість окремих будівельних матеріалів завищили у... 15 разів, а місто ще й опинилося у боргах, які справно погасило.
Фрагмент із матеріалів поліції: кільця опорні К06 обійшлися по 6 тис. грн (ринкова вартість 431,5 грн); люк С (В125)-2-60 коштував 6,1 тис. грн. (ринкова вартість 3,6 тис. грн); ціна щебеню 5-20 була 1,2 тис. грн. (ринкова вартість 430 грн)...
Рік недобуд стояв, зливна система не працювала: мороз, зливи, буревії, наслідок – цементна конструкція почала руйнуватися. А в жовтні 2024 року зі сходів взагалі зникли металеві поручні.
Звернулися з колегами до столичної влади із питанням: що це за х@рня? Чесно кажуть: так, х@рня, але зараз виправимо.
Вже за кілька днів на об'єкті – рівно через рік і знову ближче до зими! – з'явилися працівники. Рятують ситуацію, тулять граніт до цементу, який посипався...
Киянам обійдеться цей порятунок ще в 7 млн до тих 8 млн, які освоїли минулого року.
Старий підрядник вже умив руки, тепер до справи приступив інший. Точно такий самий – свій і надійний...
І це лише один фрагмент.
У планах лише на цей рік у «Київзеленбуду» та дружніх фірм ще 5 десятків таких об'єктів.
Наприклад, у парку Сирецький вже дуже треба поремонтувати туалет, який мер Кличко відкрив лише кілька років тому. На цю справу виділено 5 млн грн.
Деталі дерибану в кущах за посиланням читайте на «Главкомі».
Там же за посиланням є список, в якому можете пошукати найближчий до вас парк і прослідкувати, як все покращується.