Хто зі служителів УПЦ МП має російський паспорт? Журналісти розкрили шокуючі факти

Низка священників які працювали на Московський патріархат мали російське громадянство
фото: Українська правда

У розпорядженні українських журналістів опинилися витяги з державних реєстрів РФ у яких чітко видно, хто з українських священнослужителів роками має паспорт країни-агресора

7 квітня вийшло журналістське розслідування про наявність російських паспортів у священнослужителів Української православної церкви колишнього Московського патріархату. Зокрема такий документ має настоятель УПЦ МП  Онуфрій  митрополит Тульчинський Іонафан, а також єпископ Ладижинський Сергій.  Про це повідомляє Українська правда

У розпорядженні журналістів опинилися витяги з державних реєстрів РФ.

«2002 року в столиці Російської Федерації місто Москва Орест Березовський, відомий як Митрополит Онуфрій, отримав російський паспорт, а за рік у 2003 році Березовський Орест Володимирович знову в Москві отримує закордонний паспорт громадянина Російської Федерації», –  йдеться у розслідуванні.  Згідно даних тієї ж виписки з російської бази, Онуфрій отримував закордонний 
паспорт і раніше у 1998 році, а це означає, що і російське громадянство митрополит мав дуже давно.

Настоятель «Десятинного монастиря» УПЦ МП епіископ Гедеон (Юрій Харон) не тільки їздив у Росію 8 січня 2002 року, а й виявляється також має російське громадянство та російський паспорт. Громадянство він  отримав вже у 2019 році в Москві, а у 2020 році отримав цілих два закордонних паспорти громадянина Росії.

«У грудні 2022 року головний російський документ з'явився у колишнього митрополита Ізюмського і Куп'янського Єлісея, або у миру відомого як  Олег Іванов.  Цей «миртворець» пішов іще далі,  продовжив молитися за патріарха Кирила, і працював на окупаційну владу. А після деокупації втік до російського Бєлгорода», –  говорять журанлісти «Української правди».

Реєстри також підтверджують наявність документів про російське громадянство у священнослужителів УПЦ МП. Відповідний документ має Анатолій Єлецький, що обіймає посаду митрополита Тульчинського та Брацлавського. Паспорт виданий у 2020 році.

Його «права рука» архієпископ Ладижинський Сергій також є фігурантом розслідування. Сергій Аніцой став громадянином Росії у 2014 році. Паспорт видали у Криму. 

Журналісти зателефонували єпископу та поцікавилися в нього про документи РФ:

«У мене немає паспорта російського», –  Аніцой. 

«За нашою інформацією у 2014 році у Криму ви отримували російський паспорт», журналіст Михайло Ткач. 

«Я був прописаний там», – Аніцой.

«І паспорт не отримували?» – Михайло Ткач. 

«Ні», – священник. 

«Чи він автоматично вам...» – М.Т. 

«Може й автоматично. Я не знаю. Не бачив його», – Сергій. 

«Тобто паспорту російського у вас немає», – М.Т. 

«Ні, ні», – сказав Аніцой. 

За даними Державної служби України з етнополітики, кількість українців, які є вірянами Української православної церкви (в минулому московського патріархату), може сягати близько двох мільйонів. Правоохоронці, з якими спілкувалася УП, називають значно більші цифри.

Нагадаємо, у січні президент Володимир Зеленський видав указ про позбавлення громадянства 13 священників УПЦ МП, серед яких були Анатолія Єлецького та Сергія Аніцоя. Останній звернувся до Верховного суду України з вимогою скасувати це рішення. 

Читайте також: 

Священник та ексведучий телеканалу «Київська Русь» отримав підозру