Чому молодь не йде в священники? Релігієзнавці закликали ПЦУ міняти імідж

ПЦУ має працювати над модернізацією свого образу, впевнений Бродецький
фото: Духовний фронт України

ПЦУ має працювати над модернізацією свого образу, – впевнений релігієзнавець Олександр Бродецький

Помісна Українська православна церква (ПЦУ) під орудою митрополита Епіфанія переживає гострий брак священнослужителів. Причина цього явища криється  в тому, що багатьох людей, особливо молодих, не приваблює нинішній імідж церкви. Православна церква потребує більшої відкритості, актуальності та простоти в спілкуванні. Про це йдеться у матеріалі «Главкома» «Що не так з ПЦУ? Гострі питання до митрополита Епіфанія».

«ПЦУ має працювати над модернізацією свого образу, – впевнений релігієзнавець Олександр Бродецький. – Якщо ми хочемо, аби молодь ставала священниками, церква має змінити уявлення про священника як «людину з XVII століття». Це й самих віруючих буде більше надихати і показувати, що відбувається не просто зміна вивіски, а щось сутнісно інше. Але тут є своя інерція, яка, напевно, триватиме ще не один рік».

На думку експертів, якщо виховання та підготовка духовенства – справа не одного дня, то певні корективи в іміджі ПЦУ не потребують надто багато часу. І ось тут виникають питання безпосередньо до її предстоятеля. Зокрема, Епіфанію закидають надмірний консерватизм та тягу до «показушності», які були завжди притаманні якраз Московській церкві.

Зауважимо, на місцевому рівні чиновники та представники спецслужб відверто нарікають: храми, які залишаються після УПЦ МП з моменту деокупації або викриття священнослужителів у роботі на ворога, часто лишаються просто безхазяйними.

Яскравий приклад – Харківщина. ПЦУ хронічно не вистачає священників (на кінець 2024 року їх було трохи більше 4,5 тис. на 8,3 тис. парафій). Також верхівка ПЦУ скаржиться на проблеми з браком фінансування.