Супрун розповіла, як не зіпсувати здоров’я дитини у школі
Поради про те, як зробити так, аби шкільні роки не зіпсували здоров’я дитини і нерви батьків
Уляна Супрун, яка подала заяву на звільнення з посади в. о міністра охорони здоров’я, дала важливі поради щодо навчального року.
Про це вона написала у Facebook.
Дитина має бути зручно одягнена
Навіть якщо шкільна форма є обов’язковою, вона повинна бути зручною. У ній дитина повинна вільно дихати, бігати, падати, і при цьому, не сильно бруднити і м’яти одяг. У дитини повинна бути можливість одягнутися тепліше вранці, і згодом зняти піджак або лонгслів, і залишитися в зручному одязі. Вибирайте одяг для дитини з натуральних тканин, адже у вересні, частіше за все, тепло.
Дітям потрібно мати з собою їжу
Навіть якщо дитину годують у їдальні, у неї все одно повинна бути можливість перекусити, особливо актуально це для учнів молодших класів. Коли дитина голодна – її мозок не може нормально працювати.
На перерві діти повинні їсти не чіпси і шоколадки, і не булочку з їдальні, а повноцінну їжу. Рішенням може бути контейнер з нарізаними яблуками, морквою, горіхами, сиром, фалафелем. Добре мати банани, несолодкий йогурт, сухофрукти, пастилу. Контейнери з їжею готуйте напередодні і зберігайте їх у холодильнику. Якщо дитина приносить «тормозок» додому, запитайте в чому причина.
Не забувайте про воду
Не молоко або сік в їдальні, не солодкі газовані напої, а вода, коли є відчуття спраги. Спека, хвилювання, розмови і уроки фізкультури призводять до посиленої втрати вологи організмом. Зневоднення у дітей проявляється у вигляді дратівливості і незмогою зосередитися. Саме тому варто подбати, щоб у класах була питна вода. Крім того, якщо діти будуть пити солодкі напої, у них псуються зуби.
Жуйку жувати можна
Дослідження показують, що жування жуйки без цукру допомагає зосередитися, і запобігає карієсу, тому підтримує слиновиділення, а отже – мінералізацію зубів, а також перешкоджає утворенню зубного каменю і нейтралізує кислоту.
Дітям треба бути активними
Зазвичай дітям забороняють бігати в коридорах та по школі, забуваючи, що фізична активність дуже важлива. З 5 до 17 років кожен день дитина повинна робити фізичні вправи.
Фізкультура має бути улюбленим предметом
Фізкультура повинна підтримувати здоров’я і тренувати, а не викликати ненависть, бажання «відкосити», створювати приводи для буллінга або суперництва. У залі фізкультури повинна бути можливість провітрити і поставити музику.
Школа має заохочувати приїздити на велосипеді чи самокаті
Тобто мати паркування для дитячого транспорту, обмеження для паркування авто на тротуарі, брати участь у розробці велоінфраструктури в місті або селі. Брати участь не шляхом збору коштів з батьків, а шляхом громадської активності.
Школи мають бути безбар’єрними та інклюзивними
І діти, і їхні батьки, чи молодші брати і сестри можуть бути у візочку: інвалідному чи дитячому. Інклюзивність потрібна не лише дітям з інвалідністю, а й всім відвідувачам школи.
Туалети повинні відповідати санітарним нормам
Для початку в шкільних туалетах повинні бути встановлені кабінки, а не ряд унітазів.Діти повинні відчувати себе в безпеці і мати всі можливості для гігієни. Мити руки з милом слід заохочувати постійно, тому що через руки передаються вірус грипу, аденовірус, вірус гепатиту А, сальмонели.
Зробіть дітям необхідні щеплення
Це єдиний надійний спосіб захистити їх від небезпечних хвороб і убезпечити інших школярів, які з певних причин не можуть бути вакциновані. А також – це внесок у формування колективного імунітету та захист від епідемій.
Прислухаючись до порад Супрун, не забувайте про шість ознак дефіциту кальцію в організмі.
Нагадаємо, після звільнення з посади виконуючої обов’язки міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун збирається надалі працювати у царині медицини: розвивати сферу через громадські організації та аналітичний центр. Зокрема, писатиме книгу про свій досвід роботи в Україні.