Знесення наметів під Радою: журналіст зняв на відео спроби поліції перешкодити зйомці

Знесення наметів під Радою
Фото: МВС

Журналіст Богдан Кутєпов під час подій під Радою перебував у помаранчевому жителі з написом «Преса»

Журналіст Богдан Кутєпов оприлюднив відеофрагмент спроб, які чинили співробітники поліції, аби перешкодити йому зйомку подій під Верховною Радою 3 березня. Відео розміщено у мережі Coub.

На ньому видно, як поліцейські намагаються завадити Кутєпову знімати, незважаючи на повідомлення про те, що той представляє пресу.

У своєму супроводжуючому пості на Facebook журналіст зазначив, що був єдиними представником преси, який перебував у помаранчевому жилеті з написом преса.

«Вчора я єдиний з усіх журналістів під час розгону наметового містечка працював у помаранчевому жилеті з великим написом «Преса» на спині. І це було постійним приводом для сікань і претензій з боку нео-«бєркутів». Мене постійно намагалися вигнати і не дати знімати. Рятувала, ви не повірите, лише картка акредитації у Верховну Раду і мантра про те, що сьогодні ж офіційний робочий день замість 9 березня, тому я працюю легально на території ВР. Хоча всередині працювало багато моїх інших колег. Просто вони були вдягнути в темне і мабуть скидалися на «групу документування», а не на журналістів», - написав він.

Нагадаємо, у суботу вранці правоохоронці почали зносити наметове містечко біля Верховної Ради. Мешканці містечка були затримані поліцією. Дивіться відео з місця події.

У двох відділках поліції Києва перебували понад 110 протестувальників, затриманих під час сутичок біля наметового містечка під Верховною Радою.

У наметовому містечку під Верховною Радою на вулиці Грушевського під час проведення слідчих дій поліція виявила 10 гранат, схожих на бойові.

У середині дня суботи зачистка наметового містечка була завершена.

Усіх 112 затриманих під час знесення наметового містечка під Радою учасників руху «Визволення» до 22 години відпустили.

В Інституті масової інформації назвали неприпустимою ситуацію під Верховною Радою 3 березня, і вимагають негайного розслідування фактів перешкоджання діяльності журналістів.

Журналісту «Радіо Свобода» Сергію Нужненку, якому 3 березня під час сутичок під Верховною Радою розпилили в обличчя газовий балончик, діагностували хімічний опік.