Екснардеп Жванія загинув? Усі версії та досьє на одіозного політика
Давид Жванія був учасником Помаранчевої революції, а за кілька років голосував за Харківські угоди
Учора, 9 травня, увечері з’явилася інформація про загибель колишнього народного депутата та ексочільника Міністерства надзвичайних ситуацій Давида Жванії. Звістку про загибель Жванії о 22:04 опублікував Telegram-канал «Україна Понад усе!».
Як зазначили автори цього каналу, Давид Жванія мав паспорт громадянина Росії і нібито був неофіційним представником тамтешньої компанії «Росатом», займаючись постачанням тепловидільних елементів на українські АЕС.
[TWITTER] [/TWITTER]
Зазначимо, що «Енергоатом» ще 11 березня заявив, що Україна повністю відмовляється від закупівлі російського ядерного палива.
За інформацією Telegram-каналу «Україна Понад усе!», Жванія загинув під час артилерійського обстрілу, перебуваючи біля рашистського блокпосту в районі села Новопокровка Пологівського району Запорізької області.
З посиланням на цей Telegram-канал інформацію про нібито загибель Жванії розповсюдив радник голови міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко.
[TWITTER] [/TWITTER]
Після цього, посилаючись на Геращенка, цю інформацію оприлюднили українські ЗМІ.
Невдовзі з’явилися версії появи Жванії у «сірій зоні» в районі Новопокровки. Так, екснардеп Ігор Мосійчук, зазначивши, що його джерела у правоохоронних органах підтверджують загибель колишнього очільника МНС, заявив, нібито Давида Жванію на тимчасово окупованій території чекали співробітники ФСБ.
За словами Мосійчука, Жванія мав поїхати до Москви, а потім повернутися до України. «Кажуть, він був одним з ключових представників наших псевдоеліт, які хочуть миру з Кремлем шляхом здачі національних інтересів в обмін на право формування маріонеткового пропутінського уряду», – зазначив Ігор Мосійчук.
Політолог Віктор Уколов, підкресливши наявність у Давида Жванії російського паспорту, нагадав про отруєння Віктора Ющенка під час передвиборчої кампанії 2004 року. Жванія був присутній на тій самій вечері, після якої у опозиційного кандидата в президенти діагностували ураження токсинами. Також Уколов згадав про останні заяви Жванії – «брехня на Порошенка, яку він систематично поширював».
У коментарях до посту Уколова дописувачі висловили припущення, що загибель Жванії є інсценуванням, а сам екснардеп, змінивши документи, опиниться десь у Європі.
Важливе з біографії Давида Жванії
Давид Жванія розпочав політичну кар’єру 2002 року, коли став народним депутатом від опозиційного тоді блоку «Наша Україна». Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах Жванія у лютому 2005-го був призначений міністром з питань надзвичайних ситуацій, але уже в вересні того ж року залишив посаду.
2005 року Давид Жванія став одним із засновником політичної партії «Наша Україна». Восени 2006-го за списком цієї партії був обраний до парламенту, але в грудні вийшов зі складу «Нашої України». У наступне скликання Верховної Ради потрапив за списком блоку «Наша Україна – Народна самооборона» як представник громадської організації «Народна самооборона».
27 квітня 2010 року Жванія став одним із тих, хто голосував за ратифікацію так званих Харківських угод – угоди, підписаної тодішніми президентами України Віктором Януковичем та Росії Дмитром Медведєвим щодо продовження терміну базування Чорноморського флоту РФ в українському Севастополі.
У наступне, сьоме скликання Верховної Ради Жванія був обраний на одномандатному окрузі як безпартійний самовисуванець. У парламенті увійшов до складу фракції Партії регіонів, де перебував з грудня 2012 року до 30 листопада 2013-го, коли залишив лави провладної тоді фракції, ставши позафракційним.
2020 року відзначився скандальною заявою про свою участь у «захопленні влади в Україні» (так російська пропаганда називає втечу тодішнього глави держави Віктора Януковича та дострокові вибори президента і парламенту) 2014 року.