Холдинг Фірташа Ostchem відреагував на повідомлення про банкрутство
Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» продовжують відвантажувати продукцію згідно з діючими контрактами
У зв'язку з інформацією, поширеною сьогодні низкою медіа про відкриття Земельним судом Зальцбурга провадження у справі про банкрутство холдингу Ostchem Holding GmbH (Австрія) фінансово-промислова група Group DF заявила, що початок процедури банкрутства згаданої компанії є логічним. Про це йдеться у заяві пресслужби Group DF.
Group DF зазначила, що компанія Ostchem Holding GmbH (Австрія) володіла виключно єдиним титановим активом – «Кримським титаном», який група втратила через війну.
Тож, зазначили у Group DF, втрата цього активу в Криму є «логічною причиною початку процедури банкротства».
Фінансово-промислова група наголошує, що український азотний холдинг Ostchem, який спеціалізується на виробництві добрив, жодним чином не пов’язаний з австрійським холдингом та продовжує повноцінно працювати в Україні: підприємства Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» продовжують відвантажувати продукцію згідно з діючими контрактами та на 100% виконувати свої зобов'язання.
Нагадаємо, австрійський суд ухвалив рішення, згідно з яким український бізнесмен Дмитро Фірташ не може бути екстрадований до Сполучених Штатів у межах тривалого судового процесу, пов’язаного зі звинуваченнями у корупції. Прокуратура заявила, що планує подати апеляцію і має час до 16 грудня.
Додамо, що Фірташ звинувачується у США у змові з метою сплати хабарів в Індії за права на видобуток титану, який використовується у виробництві реактивних двигунів. Сам Фірташ заперечує всі звинувачення і наполягає на своїй невинуватості.
У травні 2023 року СБУ повідомила про підозру Дмитру Фірташу, а також його топменеджерам у привласненні державного газу вартістю 18 млрд грн. У серпні минулого року за цією справою в Україні заарештовано активи Фірташа на суму 7,4 млрд грн.
До слова, олігарх Дмитро Фірташ судиться з президентом Володимиром Зеленським через застосування до нього персональних санкцій.