Рада розблокувала підписання закону про ринок землі
У Раді зареєстрували 13 проектів постанов про скасування законопроекту про ринок землі
Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 квітня розглянула і відхилила 13 постанов про скасування закону про ринок землі. Таким чином нардепи розблокували підписання законопроекту.
Зокрема, парламентарії не підтримали проекти постанов №№2178-10-П - 2178-10-П12 «Про скасування рішення Верховної Ради про прийняття у цілому як закону проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Підкреслимо, зараз підписання закону розблоковане для глави парламенту Дмитра Разумкова і відповідно для президента Володимира Зеленського.
Як повідомлялося, в Раді зареєстрували 13 проектів постанов про скасування законопроекту про ринок землі.
31 березня Верховна Рада проголосувала за відкриття ринку землі. Законопроєкт підтримали 259 народних депутатів.
Раніше фракція «Слуга Народу» погодила компромісний варіант законопроекту щодо відкриття ринку землі.
Ринок землі ухвалили в наступних параметрах:
- Він вступить в дію з 1 липня 2021. Тобто, коли посткоронавірусна паніка спаде і всі повернуться до нормального життя;
- Перші два роки землю зможуть купувати лише фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів у одні руки.
- Після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 000 гектарів в одні руки.
- Землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть (принаймні перші два роки мінімум).
- Продаж іноземцям - як і було вирішено раніше - після референдуму.
16 березня президент Володимир Зеленський у своєму екстреному зверненні наголосив, що не зважаючи на карантин через коронавірус, парламент має впровадити земельну реформу.
До слова, міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов стверджував в інтерв’ю «Главкому», що він особисто не бачив, щоб зовнішні партнери ставили питання ринку землі, як умову отримання коштів Україною від Міжнародного валютного фонду.