Через борги Києва перед «Нафтогазом» без гарячої води лишаються 3 тис. багатоповерхівок
КМДА наполягає, що питання заборгованості «Київенерго» перед «Нафтогазом» має вирішуватися на національному рівні
Заборгованість ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» включає у себе близько 1,2 млрд грн нарахованих штрафів та пені. По-перше, відносно них між сторонами триває судовий спір; по-друге, штрафні санкції, які нараховує «Нафтогаз», є прямим збитком теплопостачальних компаній, і їх компенсація не має відповідних джерел. Це лише підтверджує неоднозначність і спірність передачі заборгованості перед НАК і необхідність вирішувати ці складні питання окремо від процесів життєзабезпечення Києва. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Він нагадав, що «Нафтогаз» відмовляється укладати угоди з комунальним підприємством «Київтеплоенерго», допоки останнє не візьме на себе борги, які накопичені у період угоди з «Київенерго».
«НАК «Нафтогаз» наполягає на сумі заборгованості у розмірі 4,8 млрд грн. При цьому, слід зазначити, що близько 1,2 млрд грн із цієї суми – штрафи і пені. Також важливо, що в структурі заборгованості за теплову енергію перед «Київенерго» близько 1,1 млрд грн – борг державного бюджету за пільги та субсидії, різницю у тарифах і теплопостачання бюджетних установ. Тому врегулювання питання боргів за газ є питанням і міського, і національного рівнів», – говорить Пантелеєв.
За його словами, з 1 червня комунальне підприємство «Київтеплоенерго» мало відновити гаряче водопостачання низці будинків, де були проведені гідравлічні випробування.
«Однак через відмову «Нафтогазу» укладати договори з комунальним підприємством «Київтеплоенерго» без гарячої води досі залишаються близько трьох тисяч багатоповерхівок», – зазначає заступник голови КМДА.
Пантелеєв зауважив, що законодавча норма, на якій наполягає «Нафтогаз», є спірною, адже жоден закон України не передбачає блокування газопостачання 3-мільйонного міста. КП «Київтеплоенерго» не мало відповідного контролю над процесами створення та управління боргами. Зазначений висновок підготовлено групою експертів у рамках виконання меморандуму між Київською міською державною адміністрацією та Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID).
Міська влада Києва звернулася до Кабінету міністрів України як до представника власника компанії НАК «Нафтогаз» і сподівається на його допомогу в недопущенні у столиці ризиків виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.
Як повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» відмовляється підписати договір на поставку газу КП «Київтеплоенерго», поки Київська міська державна адміністрація не приймає на себе всі зобов'язання з погашення заборгованостей, передбачені законом України «Про теплопостачання».
Мер міста Віталій Кличко заявив, що «Київтеплоенерго» не може взяти на себе боргові зобов’язання «Київенерго», розмір яких майже 5 млрд грн.
Міська рада вирішила, що Київ не братиме на себе борги «Київенерго».