Націоналісти розповіли, якого «сатанинського ідола» збираються повалити у Києві
«Добровольчий рух ОУН» заявив, що акція розпочнеться об 11 годині
«Добровольчий рух ОУН» заявив про намір націоналістів «максимально пошкодити» пам’ятник радянському воєначальнику Ватутіну в центрі Києва. Відповідне повідомлення було поширене у соцмережах.
«14 жовтня 2018 року добровольчий рух ОУН запрошує всіх небайдужих взяти участь в акції з декомунізації радянських сатанинських ідолів. Збираємося об 11.00 біля станції метро «Арсенальна» та йдемо до Маріїнського парку, щоби максимально пошкодити совєтських ідолів – арсенальского більшовика-заколотника та окупанта Ватутіна», - йдеться у ньому.
Минулої середи такий план заходів остаточно затвердив оргкомітет з відзначення дня створення УПА у складі «Добровольчого руху ОУН», «Чорного комітету», «Білого молоту», ГО «СМУГА», відзначили у русі.
У прес-службі руху додали, що «з поліції вже телефонували багато разів і просили цього не робити». Там зробили висновок, що «влада чіпляється за свої внутрішньоокупаційні символи».
Раніше голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що пам’ятник радянському воєначальнику Ватутіну в центрі Києва, який знаходиться безпосередньо на могилі, відповідно до законодавства, має там залишатися.
Микола Федорович Ватутін - російський та радянський воєначальник, генерал армії (1943), Герой Радянського Союзу (1965, посмертно). Один з 4-х командувачів фронтами, загиблих у роки Другої світової війни. Член Ревізійної Комісії КП(б) України в 1940—1944 р. Член РКП(б)—ВКП(б).
На початку 1920-их років брав участь у встановленні радянської окупації на території України. Після вступу у 1920 році добровольцем до лав Червоної Армії, у вересні 1920 року брав участь у боротьбі Червоної Армії проти Революційної повстанської армії України Нестора Махна в районі українських міст Луганська і Старобільська. В 1920-21 роках, будучи курсантом полтавської піхотної школи, брав участь у боях проти загонів українських повстанців на Полтавщині, зокрема брав активну участь у війні проти армії УНР та повстанців Холодного Яру. У 1930-1940-их роках, будучи генералом Червоної армії, брав участь у боротьбі Червоної армії проти Української повстанської армії.