У Швейцарії дозволили сплачувати податки біткоїнами
Таке рішення владою було ухвалене після консультацій з цілою низкою компаній
Про це пише Swissinfo.
Відповідне рішення було прийнято владою після консультацій з цілою низкою компаній, що розвивають технології блокчейну, що лежать в основі криптовалюти біткоїн, та планують розмістити свої виробничі та наукові потужності в кантоні Тичино і в місті Кьяссо зокрема.
Тим самим, за словами мера міста Бруно Аррігоні, єдиний італомовний кантон Швейцарії може цілком стати, поряд з кантоном Цуг, провідним центром як країни, а то й усієї Європи, які розвивають технології блокчейну.
В даних технологіях Тичино бачить в середньостроковій перспективі багатообіцяючу заміну банківського сектору, який в минулому грав роль важливого локомотива локальної економіки.
Як повідомлялось, в деклараціях трьох народних депутатів від БПП виявили криптовалюту на сотні мільйонів гривень. Це - Олександр Урбанський, Дмитро Голубов та Дмитро Білоцерківець.
Біткоїн — найпопулярніша в світі конвертована віртуальна валюта. Всі операції проводяться без участі регулятора, безпосередньо між користувачами. Як відомо, використання криптовалют в Україні не врегульовано.
Як повідомлялось, курс криптовалюти біткоїн на недільних торгах - 13 серпня - оновив історичний максимум і перевищив $4 тис.
Біткоїн на сьогодні не має чіткого правового статусу в Україні, оскільки НБУ досі не визначився, яким чином класифікувати криптовалюту, зокрема через різну класифікацію біткоїн за кордоном.
Так, у низці країн офіційно дозволені операції з біткоїнами. У різних країнах біткоїн класифікують по-різному – як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Зі свого боку, Національний банк України наразі офіційно не підтримує жодне з наведених визначень.
Читайте також матеріали «Главкома»: Що таке біткоїни, блокчейн і ICO і чому про них всі говорять та Молоді та зухвалі. Народний депутат Олексій Мушак і його історія успіху»