Чийгоз не має й тіні страху перед оголошенням вироку - адвокат
В очах Ахтема-ага я не бачу ні тіні страху, сумніву або невпевненості, - зазначив Полозов
Російська влада в окупованому Криму оголосить вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, але в нього наразі немає й тіні страху перед цим.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав його адвокат Микола Полозов.
«Я знову прилетів до Криму. У СІЗО зустрівся з Ахтемом Чийгозом. До вироку залишилося менше тижня. В очах Ахтема-ага я не бачу ні тіні страху, сумніву або невпевненості», - зазначив Полозов.
Адвокат наголосив, що позаду залишилися понад два з половиною роки тюремної камери, попереднє слідство, важкий інтенсивний судовий процес.
«Ахтем Чийгоз втратив свою близьку людину - матір. Все це не тільки не зламало мужнього лідера кримських татар, але лише сильніше загартувало його характер і волю», - додав він.
За словами Полозова, «11 вересня російська влада оголосить вирок не Ахтему Чийгозу - всьому кримськотатарському народу в його особі».
«Тільки завдяки підтримці народу політв'язні знаходять в собі сили чинити опір незаконним діям російської влади, продовжувати боротися за права, продовжують гордо нести прапор свободи, перебуваючи в катівнях», - написав адвокат.
Як відомо, заступника голови Меджлісу Чийгоза було затримано в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти. Російська окупаційна влада звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.
Справу Чийгоза російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на два: окремо - щодо Чийгоза і окремо щодо інших фігурантів процесу - Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.
22 червня підконтрольний Кремлю так званий «Верховний суд Криму» до 8 жовтня продовжив термін арешту Чийгоза. 1 серпня завершилося судове слідство у справі Чийгоза.
7 серпня прокуратура запросила для Чийгоза покарання у вигляді позбавлення волі на строк вісім років із відбуванням покарання в колонії загального режиму.
Читайте також інтерв’ю «Главкома»: Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник: Умови у кримських СІЗО наближаються до тортур