Дим з чорнобильських пожеж під ранок дістанеться Києва
За прогнозом, дим накриє столицю приблизно о 6:00 – 7:00 годині ранку
У вівторок вранці, 14 квітня, вітер змінить напрямок і забруднене пожежами в Чорнобильській зоні повітря потрапить до столиці та Київської області.
Про це йдеться у прогнозі Центру ядерної безпеки.
Як видно на інтерактивній мапі центру, до ранку 14 квітня напрямок диму зміниться і він почне накривати столицю України. За прогнозом, це відбудеться приблизно о 6:00 – 7:00 годині ранку.
Центр ядерної безпеки також проаналізував рівень радіаційного забруднення повітря столиці і дійшов висновку, що станом на 13 квітня гамма-фон Києва не зростав та знаходився на рівнях, що відповідають нормальному природному радіаційному фону.
Концентрації цезію-137 на 2 порядки нижчі від встановлених радіаційно-гігієнічними регламентами та не несуть радіологічної загрози.
Тож, з огляду на радіологічну ситуацію, жодних додаткових заходів із радіаційного захисту поза межами зони відчуження наразі вживати не потрібно.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський викликав до себе керівника ДСНС із доповіддю про масштабні пожежі в Чорнобильській зоні.
Варто зазначити, що у понеділок ввечері у Чорнобильській зоні, де десятий день гасили пожежу, пішов дощ. Однак прогнозувати, коли вдасться побороти вогонь, наразі зарано.
Також інспектори з ядерної безпеки перевірили об’єкти ЧАЕС.
Як відомо, у ДСНС божаться, що пожежа під Чорнобилем не несе загрози для атомної електростанції.
Раніше директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко заявив, що пожежа в Чорнобильській зоні знаходиться в двох кілометрах від сховищ з високоактивними радіоактивними відходами. За його словами, вогонь добрався до Прип'яті.
Як повідомлялось, пожежа у Чорнобильській зоні вже дісталася території біля 5 енергоблоку ЧАЕС.
У мережі з'явилося відео, як коні Пржевальського тікають від вогню по спалених чорнобильських полях.
Як відомо, збитки від пожежі у Чорнобильській зоні попередньо оцінюють у десятки мільйонів.
Через пожежі, що тривають у Чорнобильській зоні відчуження, в Києві спостерігалося короткочасне локальне підвищення концентрації цезію-137 у приземному шарі атмосферного повітря в північно-західній частині столиці України.