Єврокомісія підписала протокол на транзит газу через Україну

Представник Європейської Комісії на тристоронніх переговорах Марош Шефчович
Фото: Twitter-сторінка дипломата

У ЄС вважають, що вигоду отримає кожна зі сторін

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив про факт підписання протоколу на транзит газу між Україною та Росією.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

За його словами, угода є збалансованою і вона зробила кожну зі сторін переможцем.

«Приємно підписати добре збалансовану угоду, яка необхідна для безперебійного транзиту російського газу в Європу через Україну. Кожен сьогодні став переможцем», - сказав він.

Також Шефчович додав, що підписання протоколу дозволить отримати вигоду всім учасникам цього процесу.

[TWITTER]

[/TWITTER]

Раніше повідомлялося, що Україна і Росія за підсумками зустрічі в Мінську підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через територію України і врегулювання взаємних вимог.

Пресслужба президента України підтвердила, що сьогодні були досягнуті остаточні домовленості з принципових позицій, пов'язаних з транзитом газу через територію України в Європу.

«Представники Європейської комісії, України та Російської Федерації сьогодні досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій», — йдеться у повідомленні.

Деталі підписаного протоколу за підсумками переговорів у Мінську в ОП не розголошують. Їх обіцяють оприлюднити під час прес-конференції 21 грудня.

Подробиці повинні розповісти в суботу міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель і виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

19 грудня у Берліні відбулися переговори про транзит газу між Україною, Росією та Єврокомісією. За їхніми підсумками міністри енергетики Росії та України, а також представник Єврокомісії Марош Шефчович заявили, що сторони досягли «принципової домовленості» щодо продовження транзиту російського газу через Україну. Водночас у «Нафтогазі» повідомили, що Росія та Україна не домовилися про основні параметри нової угоди про транзит газу.

Зазначимо, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.