Катастрофа МН17: Австралія вимагає трибуналу «в стилі Локербі»
Голова МЗС Австралії підтримала ідею трибуналу «в стилі Локербі» у справі збитого авіалайнера рейсу MH17
Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп впевнена, що слід розглянути можливість створення трибуналу «в стилі Локербі», щоб притягнути до відповідальності винних у катастрофі на сході України малайзійського пасажирського літака, що здійснював рейс MH17, передає Deutsche Welle.
«Може бути організований судовий процес в стилі Локербі - трибунал, який буде заснований міжнародним співтовариством», - зазначила Бішоп.
За її словами, сформувати подібний трибунал в Нідерландах, «можливо, буде простіше», однак, необхідно упевнитися, що «він буде наділений всіма необхідними повноваженнями». Йдеться, наприклад, про екстрадицію, необхідну, щоб «притягнути до відповідальності всіх винних у цьому злочині», підкреслила вона.
За словами Бішоп, такий трибунал можна створити в обхід Ради безпеки ООН, де Росія має право вето. Міністр повідомила, що зустрічалася з представниками інших країн, що беруть участь в розслідуванні трагедії, під час візиту в Нью-Йорк, де у вересні проходила сесія Генеральної асамблеї ООН, і обговорювала з ними подальші кроки по даній справі. Голова МЗС Австралії також вела переговори з владою Нідерландів, які оцінюють спектр можливостей для покарання осіб, що стоять за даним злочином.
Як повідомляв «Главком», Австралія назве винних у трагедії МН17 наприкінці року.
Нагадаємо, 30 вересня МЗС Нідерландів викликало російського посла для роз'яснень у зв'язку критичними заявами щодо розслідування авіакатастрофи «Боїнга» Малайзійських авіаліній рейсу MH17.
28 вересня 2016 року було оприлюднено попередні результати кримінального розслідування щодо збиття рейсу МН17. Комісія дійшла висновку, що «Боїнг» збили з території біля селища Первомайське поблизу Сніжного на Донеччині. Ця територія підконтрольна підтримуваним Росією бойовикам на сході України. Як сказано в доповіді, слідству відомі імена 100 осіб, які причетні до перевезення «Бука».
В російському МЗС назвали дані розслідування упередженими і політично мотивованими.