Китай відреагував на судовий позов в Україні: у ситуації з пандемією - ми постраждала сторона
Ми жодним чином не сторона, яка домоглася користі від епідемії, тим більше не сторона, яка заподіяла біду іншим, йдеться в заяві прессекретаря Посольства КНР в Україні
Китай є країною, яка постраждала від епідемії коронавірусу, і жодним чином не стороною, яка домоглася користі від епідемії, а тим більше - не стороною, що заподіяла біду іншим.
Про це йдеться у заяві прессекретаря Посольства КНР в Україні.
У документі зазначається, що цими днями українська громадська організація під приводом того, що Китай нібито приховав справжній стан епідеміологічної ситуації і нічого не робив в умовах епідемії коронавірусної інфекції Covid-19, подала позов проти уряду Китаю з вимогою відшкодування збитків. До того ж, ця сама організація в інтернеті агітує за підвищення податків на ввезені з Китаю товари.
«Вірус не знає кордонів і може з'явитися в будь-який момент у будь-якій точці світу... Під час поширення нової епідемії коронавірусу Covid-19 Китай є постраждалою країною, і, за логікою, заслуговує на співчуття. Ми жодним чином не сторона, яка домоглася користі від епідемії, тим більше не сторона, яка заподіяла біду іншим», - заявив прессекретар посольства.
Він зазначив, що щодо джерела виникнення вірусу у міжнародної спільноти на сьогодні є чимала кількість версій, що стосуються ряду країн. У цьому контексті прессекретар посольства акцентував, що Китай лише першим у світі доповів про появу коронавірусу нового типу, але щоб з'ясувати, звідки виник вірус, ще необхідно отримати точні й об'єктивні висновки шляхом серйозного наукового дослідження.
«Покладання відповідальності на країну, яка першою доповіла про появу нового вірусу, - у світі не існує таких прецедентів і немає такої логіки. Вірус - спільний ворог всього людства, а також виклик всьому світу», - заявив дипломат.
Він додав, що вжиті китайським народом ефективні заходи з контролю і профілактики виграли час для всього світу. Крім того, Китай, дотримуючись принципів дружби, відкритості та транспарентності, розгорнув міжнародне співробітництво у сфері боротьби з епідемією - своєчасно інформував про епідеміологічну ситуацію, ділився даними про геном Covid-19, обмінювався досвідом, а також надав більш як сотні країн гостро необхідні протиепідемічні засоби.
Як зазначається в заяві, в умовах продовження епідемії світовій спільноті потрібно не шукати ворогів, звинувачуючи і перекладаючи відповідальність з одних на інших, а зміцнювати співробітництво, щоб у найкоротші строки подолати вірус, вилікувати хворих, позбавити від загрози велику кількість людей.
Водночас дипломат констатував, що деякі країни, на жаль, так не вважають, більше того, «заради особистих амбіцій і вигоди, політизують епідемію, випускають безвідповідальні заяви, повсюдно поширюють міркування, які не мають під собою жодних підстав, щоб обмовити й очорнити Китай».
«Розсудливі люди розуміють, що це чистої води хитрування, мета яких - перекласти провину з хворої голови на здорову, тим самим знявши з себе відповідальність. Втрати, спричинені власною бездіяльністю перед лицем епідемії, не повинні перекладатися на голови інших. Зіткнувшись з такими неконструктивними міркуваннями, ми маємо чітко розрізняти біле і чорне, відкидаючи їх і ні в якому разі не підтримуючи. На жаль, ця громадська організація потрапила на отруєний політичний гачок», - вважає прессекретар Посольства КНР.
Підсумовуючи, він наголосив, що з моменту спалаху епідемії Китай і Україна розгорнули активну співпрацю, а китайська сторона надає Україні гуманітарну допомогу, ділиться досвідом і допомагає закуповувати засоби в Китаї.
«Українська сторона високо цінує активні заходи китайської сторони по боротьбі з епідемією і надану допомогу ... Ми переконані, що співпраця між Китаєм і Україною в умовах епідемії надасть нові стимули для подальшого розвитку двосторонніх відносин», - зазначили в посольстві.
Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва вирішує питання про відкриття провадження за позовом громадської організації, яка просить встановити бездіяльність уряду Китайської Народної Республіки, ряду державних органів України і народних депутатів, що призвело до поширення Covid-19. Позов містить дев’ять вимог, серед яких - зобов'язати уряд КНР виплатити всі цивільно-правові збитки і реституції, встановлені нормами міжнародного права; зобов'язати Кабмін розробити і виконати відповідні державні цільові програми та санітарно-протиепідемічні правила і норми на виконання закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а МОЗ - забезпечити проведення комплексних клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу Covid-19.
Як повідомлялось, станом на 9 ранку 14 травня в Україні зафіксовано 422 нових випадків захворювання на Covid-19. Померли від коронавірусу минулої доби 17 людей, тоді як минулої доби летальних випадкыв було 14. Загалом в Україні з початку епідемії підтвердили 16 847 випадків коронавірусу.
Сьогодні в Україні рекордна кількість людей, які одужали від коронавірусу - 427. Вперше за весь перебіг коронавірусу в Україні кількість осіб, яка одужала перевищила кількість осіб, яка захворіла.