Колишній керівник митниці: На Закарпатті є цілі села, які займаються виключно контрабандою

Після минулорічного скандалу у Закарпатті там на певний час призупинилися контрабандні потоки, але потім відновилися знову.

Костянтин Лікарчук, колишній заступник голови ДФС в інтерв'ю «Главкому» розповів, що Закарпаття має кордони з чотирма державами і там є цілі села, які контрабандою виключно і займаються.

«Якщо десь з’являється якийсь резонанс, махінацій на певний час стає менше. От був шум на Закарпатті минулого року, схеми на певний час стали. Шум спав – все знову «поїхало», - зазначив Лікарчук.

За його словами, після минулорічного скандалу у Закарпатті там на певний час призупинилися контрабандні потоки, але потім відновилися знову.

«Так, пішли знову. Точніше, щось пішло, щось – ні. Закарпаття має кордони з чотирма державами. Це абсолютно природний регіон для порушення митних правил. Там є цілі села, які цим виключно і займаються», - розповів екс-заступник ДФС..

Лікарчук нагадав, що кілька років тому була доволі гучна історія із 700-метровим тунелем з України в Словаччину, який був виритий в елітному районі Ужгорода, і через який провозилась контрабанда. 

«Ой, там багато таких тунелів. Мова йшла тільки про один. І історія не така і гучна. Смішно. Просто один показали – хтось когось замовив. На всьому західному кордоні такі тунелі є, можете не сумніватись в цьому. Але це не питання Митниці. Митниця здійснює свою діяльність лише у зоні митного контролю. По всьому кордону Митниця діяльність не здійснює. Це вже – справа прикордонників та Служби безпеки України. Всі питання по тунелях – до них, а не до Митниці».