Країни ЄС відклали на рік старт переговорів про членство з Албанією і Македонією
Міністри «погоджуються прокласти шлях» до відкриття переговорів про вступ у червні 2019 року
Міністри закордонних справ країн ЄС відклали початок переговорів про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року через спротив Франції, Нідерландів і Данії.
Про це повідомляє видання Ekathimerini.
Міністри вирішили, що дадуть зелене світло початку переговорів наступного року, а не зараз, як цього хотіла Греція на тлі історичної угоди щодо зміни назви Македонії.
Повідомляється, що глава МЗС Греції Нікос Котзіас хотів заспокоїти албанських і македонських колег, однак три країни ЄС наполягають на більших реформах перш ніж переходити до подальших кроків на шляху до членства.
«Були дві різні лінії. З одного боку, більшість з 25 членів, які хочуть відкрити переговори з Північною Македонією / КЮРМ та Албанією до літа 2019 року, а з іншого - Данія, Франція та Голландія, які хочуть відкласти переговори», – заявив Котзіас.
«Я дуже чітко пояснив, що геополітична та геостратегічна ситуація в регіоні вимагає допомоги цим країнам, а не перенесення. Я пояснив, що внутрішня ситуація в цих двох країнах вказує на необхідність стабільності та безпеки, а не нових проблем», - додав він.
За даними одного з дипломатів, Нідерланди наполягають, що для початку переговорів про членство в ЄС зміни назви недостатньо, а країни мають відповідати двом базовим критеріям верховенства права та адміністративної спроможності для початку переговорів.
«Зрештою, ми прийшли до компромісу, за яким відкриття переговорів може розпочатися до літа 2019 року» - розповів Котзіас.
Згідно з висновками Ради ЄС, міністри «погоджуються прокласти шлях до відкриття переговорів про вступ у червні 2019 року».
Як відомо, президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Нагадаємо, міністри закордонних справ Македонії та Греції 17 червня підписали угоду, яка має покласти край майже 30-річній суперечці щодо назви Македонії.
У Греції відбулися протести через підписання угоди з Македонією щодо зміни назви країни. Також мітинги, під час яких сталися сутички з поліцією, пройшли у столиці Македонії.
У міністерстві закордонних справ України привітали підписання договору між Македонією і Грецією щодо вирішення македонсько-грецького спору щодо назви Македонії та македонсько-грецького стратегічного партнерства.