Міністр шокований: кандидати у держсекретарі є ставлениками бізнес-груп і напівкриміналітету
На думку Омеляна, є ризик удару по всьому державному апарату
Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляє, що у нього немає претензій до Андрія Галущака, якого за результатами конкурсу обрано на посаду держсекретаря міністерства, а є претензії до конкурсних процедур. Про це він сказав в інтерв'ю «Главкому».
«У мене насправді немає претензій до Галущака як до фізичної особи, а є претензії до реалізації самого закону про державну службу в контексті конкурсних процедур. На мою думку і на думку багатьох моїх колег, останнім часом картинка відбору значно спотворена, відбуваються якісь дивні процедури, які ведуть до перемоги дуже дивних кандидатів зі строкатою біографією. Всі ми чітко розуміємо, які люди за ними стоять та які функції вони виконуватимуть. Здійснюється підміна понять і просто бажання мати якусь ширму, за якою будуть відбуватися процеси, які не матимуть нічого спільного з державними», - сказав міністр.
На його думку, є ризик удару по всьому державному апарату. «Ми зараз можемо отримати набір людей, які, фактично маючи контракт на п’ять років, повністю керуватимуть державною системою, і не буде йтись про жодні реформи», - вважає Омелян.
«На мою думку і думку тих колег, з якими я спілкувався, зараз кандидати у держсекретарі в окремих випадках є чіткими ставлениками бізнес-груп чи просто напівкриміналітету, які хочуть дивитися за потоками», - заявив міністр.
Як відомо, за новим законом про держслужбу, з 1 січня 2017 року запроваджується інститут державних секретарів при міністерствах. За задумом це будуть, на відміну від міністрів, аполітичні фігури, які призначатимуться через конкурси і підписуватимуть контракт на п’ять років. Відповідні посади передбачені у кожному із 17 міністерств, плюс державний секретар Кабінету міністрів та його заступники. Проте конкурси вже призвели до скандалів – міністр інфраструктури Володимир Омелян та в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун провели спільну прес-конференцію, на якій заявили про непрозорість проведення конкурсів та відмову працювати з обраними держсекретарями.
Читайте також матеріал «Главкому»: Кому довірять керувати міністерствами. Кадрові конкурси визначили перших держсекретарів