Після введення смертної кари Туреччина не зможе вступити до ЄС - Могеріні
22 липня, 2016, 06:06 glavcom.ua
Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що народ вимагає страти для призвідників перевороту.
Введення смертної кари в Туреччині унеможливить її вступ до Євросоюзу. Про це заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.
«Ми ясно дали зрозуміти, що будь-які спроби повернути смертну кару... унеможливлять для Туреччини її вступ до ЄС», — заявила Ф.Могеріні, виступаючи у Вашингтоні у Фонді Карнегі за міжнародний мир.
«Це фундаментальна частина Європейської конвенції про права людини Ради Європи, яку прийняла і Туреччина», — нагадала вона.
При цьому, говорячи про смертну кару, Ф.Могеріні жартома зауважила, що вимога про скасування такого виду покарання не стосується США, оскільки США не збираються вступати в ЄС.