Сербія просить Україну вгамувати свого посла
Сербія обурена заявами українського посла Олександра Александровича
Державний секретар міністерства закордонних справ Республіки Сербія Івіца Тончев назвав заяви посла України у Белграді Олександра Александровича неприйнятними. Про це йдеться у заяві сербського урядовця, оприлюдненій у четвер на сайті МЗС Сербії.
Зі слів Тончева, основна роль послів - зробити все для поліпшення двосторонніх відносин, насамперед політичних і економічних, а також всіх інших форм співробітництва.
«Посол України в Сербії, високоповажний Олександр Александрович, схоже, це постійно забуває, оскільки вся його діяльність зводиться до марних спроб порушити відносини між Республікою Сербією і Російською Федерацією», - додав Тончев.
Він назвав останні інтерв’ю Александровича «скандальними», а викладені твердження «нічим не підкріпленими». «Добре, що інтерв'ю тривало недовго, оскільки Сербію, ймовірно, звинуватили б в провокації Другої світової війни, звичайно, у співпраці з Москвою», - заявив Тончев.
Держсекретар МЗС країни заявив також, що посол Александрович «постійно політизує» ймовірну участь сербських добровольців в збройному конфлікті на сході України, вказавши, що «громадяни України брали участь у війнах на території колишньої СФРЮ, і Республіка Сербія ніколи офіційно не дорікала Києву». «Сербія поважає територіальну цілісність України і як і раніше прихильна політиці якомога кращих двосторонніх відносин», - додав він.
«З огляду на те, що часто повторювані зауваження міністерства закордонних справ Республіки Сербії послу України присвятити свою енергію досягненню завдань, викладених у Віденській конвенції про дипломатичні відносини, не мали ніякого ефекту, ми тим самим хочемо звернутися до Міністерства і уряду України вказати йому на неприпустимість такої подальшої поведінки, щоб не змушувати нас робити звичайні в таких випадках кроки», - сказав держсекретар МЗС Сербії.
Нагадаємо, посол України в Сербії Олександр Александрович заявив, що Сербія не вживає достатньо зусиль, щоб перешкоджати своїм громадянам в участі в конфлікті на Донбасі на боці бойовиків.