Туреччина має докази вбивства журналіста у консульстві Саудівської Аравії - ЗМІ

Журналіст Джамал Хашоггі

Записи свідчать, що охорона консульства затримала журналіста 2 жовтня після того, як він увійшов туди за документами для одруження

Турецький уряд має аудіо- та відеозаписи, які підтверджують, що оглядач американської газети The Washington Post Джамал Хашоггі був вбитий у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Про це у четвер, 11 жовтня, повідомило видання The Washington Post з посиланням на турецьких та американських чиновників.

Записи свідчать, що охорона консульства затримала журналіста 2 жовтня після того, як він увійшов туди за документами для одруження. Згодом його вбили, а тіло - розчленували. «Голос, записаний у приміщенні консульства, розповідає, що сталося із Джамалем після того, як він туди увійшов», - сказало газеті джерело, знайоме із записами.

«Ви можете почути його голос і голоси людей, які розмовляють арабською. Ви можете почути, як його допитували, катували і потім вбили», - зазначив співрозмовник видання. Друге джерело розповіло, що на записах чути, як журналіста б'ють.

Турецькі чиновники повідомили про зміст записів американській стороні. Утім, невідомо, чи дивилися або слухали записи американські чиновники.

Напередодні ЗМІ повідомили, що влада Туреччини вважає, що відомий саудівський журналіст Джамал Хашоггі, який зник чотири дні тому, був у битий у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, де його й востаннє бачили.

3 жовтня саудівський журналіст Джамал Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі в консульстві.

Джамал Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.

Також повідомлялося, що у Болгарії неподалік від міста Русе знайдено тіло жорстоко вбитої телеведучої одного з місцевих каналів.