У Ляшка, який обіцяв виборчу реформу, тепер не хочуть відкритих списків?
«Навряд чи сама собою мажоритарка є проблемою», - зазначають у партії
Юрій Чижмар, депутат Радикальної партії, у коментарі «Главкому» пояснив, чому особливо сподіватися на відкриті списки не варто.
«У мене не велика надія, що відкриті списки щось змінять, бо все одно кандидатів у цих списках буде визначати партія, — говорить Чижмар. — Тому поняття відкритих списків – це нова форма, але допоки не буде припинено скупку голосів, яка відбувається на кожних виборах, говорити про реальну зміну виборчої системи не можна».
Чижмар звертає увагу на те, що у людей, які голосують за гроші, відсутній усвідомлений вибір, і в результаті до відповідних рад проходять ті, хто більше заплатив. «І система відкритих списків нічого не змінить», — резюмує політик.
Тим же часом Чижмар відзначає, що «завжди комусь щось не подобалося»: «Коли не було мажоритарників, люди казали – а де ж наш депутат, до якого ми маємо звертатись? Навряд чи сама собою мажоритарка є проблемою. Тим більше за таких відкритих списків, коли лідер партії буде визначати кандидатів в кожному окрузі. І хоч-не-хоч – обирай із тих, кого тобі запропонують».
Раніше повідомлялося, що намагання прийняти новий законопроект про виборчу систему з відкритими списками на останньому пленарному тижні виявились марними.
Запровадити систему з відкритими списками і прибрати потенційно корупційну мажоритарку, яку звинувачують в усіх бідах, – це зобов’язання брала на себе ще коаліція, сформована в 2014-му році.
Щось схоже на систему з відкритими списками депутатам вдалося запровадити на місцевих виборах у 2017-му. Проте неякісно підготована система в процесі використання викликала плутанину і купу нарікань.
Думки депутатів з інших партій щодо майбутніх парламентських виборів читайте тут: Відкриваємо списки. П'ять головних запитань про виборчу реформу