Власник київської будівлі, з якої стерли графіті, просить художника відновити їх
Власником будинку виявився Інститут історії України НАН України
Інститут історії України НАН України, який є власником будівлі на вул. Грушевського, 4 у Києві, засудив знищення графіті часів Євромайдану і запросив художника під псевдонімом Sociopath відновити їх. Про це сказано у зверненні установи.
«Співробітники Інституту історії України та інших гуманітарних академічних установ, що розміщуються в будинку, вкрай обурені подібними діями орендатора. Сподіваємось, що правоохоронні органи дадуть їм належну оцінку згідно з чинним законодавством», - йдеться у ньому.
Інститут історії звернувся до художника із проханням про відновлення графіті і акликав усіх громадян оберігати історичні артефакти та джeрeла від навмисного чи випадкового знищення.
Інцидент зі знищенням графіті із зображеннями Лесі Українки, Тараса Шевченка та Івана Франка інститут розцінив як акт вандалізму та підкреслив, що це сталося без погодження із власником будинку. Установа зазначила, що будинок по вул. Грушевського, 4 є власністю НАН України та знаходиться на балансі Інституту історії України НАН України, який не погодив договору оренди Інституту української мови із власником магазину «Емпоріум».
Нагадаємо, у Києві з будинку по вулиці Грушевського, 4 стерли графіті, які з’явились там у лютому 2014 року під час революційних подій на Євромайдані.
Відповідно до наказу Міністерства культури від 15 жовтня 2014 року ці графіті були пам’яткою історії «Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року 2014 р. вул. Грушевського, 1,2,3,4».
3 вересня група людей висловила протест проти знищення графіті. Активісти підпалили шини під вхідними дверима магазину елітних меблів, зі стін якого були стерті графіті. Також було розбито скло у вхідних дверях. Крім того, на вікна та двері магазину фарбами були нанесені різні написи: «Не зітреш нас», «Тут був Майдан. Він тут буде вічно», «Повага до історії».
Київська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом нищення графіті. Генеральна прокуратура ініціюватиме перевірку бізнесу підприємців, які знищили у Києві революційні графіті.