NASA поділилось унікальними знімками заходу сонця на Марсі (фото)
Марсохід NASA Curiosity Rover опублікував приголомшливі світлини променів світла, які осяяли хмари під час заходу сонця на «червоній планеті»
Марсоходу NASA Curiosity вдалося зафіксувати надзвичайно примхливі промені світла, що освітили хмари, коли сонце опустилося за горизонт. Ці «сонячні промені» також відомі як сутінкові. Про це повідомляє американське космічне бюро NASA.
У NASA зазначають, що це було вперше, коли сонячні промені можна було так чітко побачити та зафіксувати на Марсі. Знімок зробили 2 лютого.
Повідомляється, що більшість марсіанських хмар ширяють над Марсом не вище 37 миль і складаються з водяного льоду, але хмари, зображені на останньому знімку розташовані вище у небі.
Окрім зображення сонячних променів, 27 січня Curiosity також додав набір фото різнокольорових хмар у формі пір’їнки. При освітленні сонячним світлом певні типи хмар можуть створювати райдужне зображення.
«Там, де ми бачимо переливчастість, це означає, що розміри частинок хмари ідентичні їх сусідам в кожній частині хмари», – розповів Марк Леммон, атмосферолог з Інституту космічних наук у Боулдері, штат Колорадо.
Цікавість захопила не лише сонячні промені, а й різнобарвні хмари, кожна з яких була зшита разом з 28 зображень, відправлених на Землю. Зображення були оброблені, щоб підкреслити основні моменти.