Чотири звички, які гарантують довголіття: 102-річна жінка розкрила секрет

Гіббс багато часу проводить з друзями та декілька разів на день гуляє в саду
фото: insider

Головна порада довгожительки – «просто будьте щасливі»

102-річна австралійка Джанет Гіббс розповіла про свій секрет довголіття. За її словами, однією з причин, за якими їй вдалося прожити таке довге життя, є позитивний настрій, пише Іnsider.

Гіббс народилася в Новій Зеландії в листопаді 1921 року, після чого у віці трьох років переїхала до Австралії. Вона близько 50 років грала в гольф, працювала медсестрою, виховала трьох синів і переїхала через весь світ до Великобританії, а потім повернулася до Австралії. Зараз вона живе в будинку престарілих.

Вона порадила людям, які хочуть прожити довге і здорове життя, «просто бути щасливими». Не дивлячись на те, що це звучить просто, дослідження свідчать, що речі, які роблять людей щасливими, корисні для здоров'я та довголіття. Гіббс назвала ще декілька речей, які допомогли їй бути щасливою та сприяли довголіттю.

Заняття спортом. Довгожителька зазначила, що «вправи важливі» і кожен, на її думку, повинен займатися будь-яким видом спорту. Гіббс почала грати в гольф у 30 років, після народження першої дитини, і продовжувала грати до 86 років. Вона також грає в боулінг, раніше любила баскетбол, хокей і теніс.

Час з друзями. Жінка проводить багато часу з друзями, особливо з тими, хто на 10 років молодший за неї і які, як вона стверджує, допомагають їй зберігати молодість.

Вживання здорової їжі. Довгожителька каже, що вона завжди намагалася їсти здорову їжу, і дослідження показують, що здорове харчування сприяє довголіттю.

Активний розум та тіло. Джанет Гіббс розповіла, що завжди любила читати для підтримання активності мозку, а в старшому віці перейшла на аудіокниги. Що стосується фізичної активності, Гіббс сказала, що гуляє по саду шість разів на день, на додаток до щоденної прогулянки по кварталу.

Нагадаємо, науковці довели, що друзі й регулярне спілкування з ними є запорукою довготривалого життя. Дослідники виявили, що для людей віком понад 80 років щоденне спілкування більш ніж удвічі знижує ризик смерті.

Читайте також: Науковці назвали продукт, який зменшує ризик серцевих хвороб