Вперше за всі роки українських досліджень Антарктики: полярники зафіксували фінвала
Спостереження тривало лічені хвилини, але полярникам вдалося попрацювати із твариною
Українські полярники вперше задокументували зустріч з фінвалом – другим за величиною китом. Про це Національний антарктичний науковий центр повідомив у Facebook.
«Один з найбільших китів у світі відвідав акваторію поблизу нашої станції «Академік Вернадський»! Йдеться про фінвала, задокументована зустріч з яким відбулася вперше за всі роки українських досліджень Антарктики. Цей вид кита – другий за величиною на планеті. Його довжина може сягати 26 метрів, а вага – 75 тонн», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що зустріч сталася 6 березня у протоці Пенола поблизу Аргентинських островів (саме до цієї групи належить острова Галіндез, де розташований «Вернадський»).
Спостереження тривало лічені хвилини, але полярникам вдалося попрацювати із твариною. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко встиг сфотографувати велетня, а також відібрати зразки шкіри та жиру від нього.
Їхні подальші лабораторні дослідження допоможуть з'ясувати стать кита, більше дізнатися про його стан та краще зрозуміти популяційну структуру цього виду в Антарктиці.
Як зазначають в Національному антарктичному науковому центрі, під час китобійного промислу у минулому столітті фінвали були практично винищені у водах поблизу Антарктиди. Однак останніми роками їхня популяція інтенсивно відновлюється, і вони повертаються туди, де раніше мешкали.
Нині ці кити регулярно трапляються на півночі Антарктичного півострова та у протоці Дрейка. Можемо очікувати, що незабаром реєстрації фінвалів стануть регулярними й поблизу нашої станції.
Нагадаємо, українські полярники показали своїх пухнастих маленьких «сусідів». У Національному антарктичному центрі України розповіли про пташенят південнополярних поморників, які вилупилися на острові Галіндез, біля станції «Академіка Вернадського».
Також полярники показали рідкісне явище: «Снігові пончики».