Скасувати гімн Києва? Кухар-шоумен Клопотенко зганьбився у мережі
Тисячі користувачів обурилися пропозицією відомого кухаря замінити гімн столиці
Український шеф-кухар і шоумен Євген Клопотенко запропонував створити більш сучасний гімн столиці на заміну пісні «Києве мій». Відповідний допис він опублікував на своїй сторінці у фейсбуці.
«Неочікуване питання про пісню «Києве мій». Вона наче норм, всі її люблять і все таке. Але коли я прибуваю на вокзал і чую її, то опиняюся наче в якомусь радянському фільмі. Хочеться чогось нового», – написав Клопотенко.
Шеф-кухар поцікавився в підписників, чи є сенс створити або обрати більш сучасний гімн Києва і запропонувати «Укрзалізниці», щоб на вокзалах вмикали саме його. Утім, більшості користувачів раптова ідея шоумена не припала до душі.
«Щось є таке тепле в цій пісні і цій її версії. Нічого це не радянське. Це про те, які створювались шедеври з любов‘ю до украінського в тоталітарні часи», – зауважила журналістка Марія Бурмака в коментарях під дописом Клопотенка.
Телеведуча Марічка Падалко теж долучилася до обговорення. «З гімном Києва все ок, на мою думку», – лаконічно написала медійниця.
Київська рестораторка Вікторія Пархоменко також заперечила Клопотенку: «Дуже крута пісня. Причому в різних виконаннях. Ніякої радянщини. Більш 10 років вітаю гостей свого ресторану з днем народження виносом Київського торту під цю пісню».
Загалом під дописом назбиралося вже понад 1300 коментарів. Згодом Клопотенко відреагував не несхвальні відгуки користувачів та оновив свій допис. «Дякую за думку кожного, почув. Буду змінювати своє ставлення до цієї пісні», – додав він.
До відома, «Як тебе не любити, Києве мій!» – пісня композитора Ігоря Шамо на слова поета Дмитра Луценка, написана у 1962 році. Перше публічне виконання відбулося 27 травня 1962 року у виконанні співака Юрія Гуляєва. Із 2014 року твір є офіційним гімном Києва. Цей шлягер переспівували десятки артистів.
Нагадаємо, що Апарат Ради національної безпеки і оборони наймав ТОВ «Боґів» відомого шеф-кухаря та ресторатора Євгена Клопотенка для організації офіційних прийомів іноземних делегацій у форматі робочої вечері від імені секретаря РНБО. Всього таких прийомів у червні та липні 2024 року було два. Загалом за дві вечері Апарат Ради нацбезпеки і оборони заплатив 40 тис. грн фірмі Клопотенка. Відомо, що у червні страви готувалися на 12 осіб.
Як повідомляв «Главком», японці відмовили Євгену Клопотенку у відкритті українського закладу. Причиною стала поширена в Японії думка, що борщ є російською стравою.