Лише 6,8% українців надають перевагу розвитку стосунків України з РФ - опитування
За результатом дослідження «Що єднає українське суспільство сьогодні?» , проведене Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Українського незалежного центру політичних досліджень , станом на сьогоднішній день 30,6% українців надають перевагу глибокій інтеграції ЄС. Розвиток відносин з РФ вважають пріоритетом лише 6,8% громадян, переважно зі східної частини України. Про це повідомила Юлія Тищенко, керівник Програм демократичних процесів УНЦПД під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
На сьогоднішній день розвиток відносин з РФ вважають пріоритетом геополітичної орієнтації лише 6,8% українських громадян.
«Це абсолютно аутсайдерська позиція. Найбільше тут набирають відсотки східні регіони», - говорить Тищенко.
За словами Тищенко спільний напрям у баченні майбутнього зовнішньої та внутрішньої політики України- це європейська інтеграція. За результатами дослідження українці вважають необхідним розвиток стосунків з європейськими країнами (36,6%). Такий же відсоток респондентів надають перевагу глибокій інтеграції ЄС.
«Європейська інтеграція єднає людей та є пріоритетом в політиці. За винятком Сходу країни», - зазначає керівник Програм демократичних процесів УНЦПД.
Однак за її словами не зважаючи на позивну оцінку підписання угоди про асоціацію з ЄС великий відсоток українців наголошують, що потрібно опиратися на власні сили, підтримуючи незалежність(51%).
«З одного боку це певний скепсис стосовно можливості наших міжнародних партнерів допомогти Україні, а з іншого – це певне подолання інфантильної позиції, що хтось прийде й за нас вирішить наші проблеми», - говорить Тищенко.
Також за даними дослідження 17,2% українців надають перевагу розвитку двосторонніх стосунків з США. А 11,9 першочергово розширювати зв’зки у межах СНД. Частина суспільства в східних регіонах(15%) немає розуміння, щодо тих аспектів, які консолідують суспільство.
Дослідження «Що єднає українське суспільство сьогодні?» відбувалося протягом 2 вересня по 25 жовтня 2017 року в 110 населених пунктах України, окрім Криму та тимчасово окупованих територій. Респонденти могли обирати декілька відповідей.
Також пропонуємо переглянути запис прес-конференції
Читайте також матеріал Главкома «Наша родина - СНД. Чому Україна досі сидить у цій організації?»