Біолог пояснила, у кого формується імунітет до коронавірусу
Сильний імунітет частіше формується у людей похилого віку, які зіткнулися з важким перебігом хвороби
Лише 7-8% людей, що перехворіли Covid-19, набувають сильний і тривалий імунітет до коронавірусу.
З такою заявою виступила доктор біологічних наук, професор Школи системної біології GMU в США Анча Баранова.
«Є супер-люди, у яких така потужна імунна відповідь, що їх антитіла можна використовувати для лікування інших людей плазмою, що і робиться», - заявила Баранова. Вона додала, що такий імунітет частіше формуються у людей з важким перебігом захворювання.
За словами медика, є 7-8% людей, які мали всі симптоми хвороби, однак у них взагалі немає антитіл до вірусу. Це, за словами лікаря, означає, що інтерферони в організмі самі впоралися з інфекцією.
Між цими двома групами, за словами експерта, знаходяться всі інші люди, які перехворіли Covid-19. У них виникає імунітет різної сили, при цьому у 40% він досить слабкий. Ризик повторного зараження виникає у тих, у кого рівень антитіл помітно знижується протягом місяця після одужання, зазначила науковець.
Всі ці дані, за словами біолога, були отримані в ході дослідження китайських вчених. Вони обстежили 171 пацієнта. Також вдалося з'ясувати, що сильний імунітет частіше формуються у людей похилого віку, які зіткнулися з важким перебігом хвороби. Дослідження проводилися під керівництвом професора Фан Ву в Шанхайському медичному центрі, а також в ряді інших наукових установ.
До слова, в Україні виявили кілька мутацій Covid-19.
Як повідомлялося, вчені виявили кілька генетичних різновидів коронавірусу SARS-CoV-2, які відрізняються один від одного нуклеотидними послідовностями в РНК-геномах. Однак поки невідомо, чи пов'язана ця різноманітність вірусів з наслідками захворювання Covid-19 і чи може вплинути на розробку вакцини.
Нагадаємо, що ізраїльські вчені Інституту біологічних досліджень та представники Міністерства оборони країни, які працювали над вакциною проти Covid-19, заявили про створення першого у світі препарату від коронавірусу.
Також європейські вчені створили антитіло, що перемагає коронавірус.