В Україні виявили кілька мутацій Covid-19
Лікар-інфекціоніст каже, що епідеміологічна ситуація в Україні відрізняються від країн Європи
Зараз в Україні виявлено три генотипи коронавирісу, і саме з ними пов'язані особливості клінічної симптоматики. Про це розповіла лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук Оксана Виговська в програмі «Ранок на карантині» на телеканалі «Київ».
Про мутації Covid-19 у світі давно говорять фахівці. Виявляється, від того, наскільки «пощастило» чи ні, залежить важкість протікання хвороби. У цьому сенсі, на думку Виговської, в нашій країні ситуація набагато краща, ніж в Китаї або Італії.
«Це хороша новина. Ми бачимо, що епідеміологічна ситуація, захворюваність і летальність в Україні відрізняються від країн Європи», - говорить експерт.
До слова, те що у деяких людей хвороба протікає без симптомів або в легкій формі, пов'язано не тільки з їх загальним станом здоров'я, чи належать вони до групи ризику, але від того, яким «підвидом» коронавірусу вони заразилися. Така ж ситуація і з дітьми. Якщо у них вже були проблеми зі здоров'ям, то і хвороба у них буде важчою.
На питання, як же пояснюють фахівці летальні випадки або важке протікання хвороби у, здавалося б, здорових людей, Лікар зазначила: «Сьогодні вчені говорять, що у таких пацієнтів міг бути так званий імунодефіцитний стан, який коронавірус загострив. Тут нам всім ще доведеться розбиратися, досліджувати».
Багатьох цікавить питання, якщо вірус мутує, то наскільки буде ефективною вакцина, яка зараз розробляється в багатьох країнах. «Тут немає однозначної думки. Одні фахівці вважають, що через мутації вірусу вакцини можуть виявитися недієвими. А інші стверджують, що якраз всі, що відбулися, мутації є незначними, поверхневими, і вакцина буде достатньо ефективною для вироблення противірусного імунітету», - розповіла Виговська.
Щодо лікування лікар розповіла, що в Україні протоколи оновлюються раз на два тижні або навіть частіше, постійно враховується вітчизняний досвід і сусідніх країн. Що ж стосується дітей, то визначити, це коронавірус або банальне ГРВІ може тільки педіатр, який раніше спостерігав дитину. Тільки він знає її анамнез, як вона хворіє. Тому, порадила Виговська, завжди слід в першу чергу звертатися до свого лікаря.
Як повідомлялося, вчені виявили кілька генетичних різновидів коронавірусу SARS-CoV-2, які відрізняються один від одного нуклеотидними послідовностями в РНК-геномах. Однак поки невідомо, чи пов'язана ця різноманітність вірусів з наслідками захворювання Covid-19 і чи може вплинути на розробку вакцини.
До слова, у Львові випробовуватимуть український препарат проти коронавірусу. «Біовен 10» створили на основі людського імуноглобуліну, він містить 52% IgG1, 32% IgG2, 7% IgG3 и 4% IgG4. Його виробляє компанія «Біофарма Плазма». Імуноглобулін G – клас антитіл, що складають близько 75% усіх антитіл плазми крові людини, найбільш ефективних проти вірусів, нейротоксинів та малярії.
Нагадаємо, що ізраїльські вчені Інституту біологічних досліджень та представники Міністерства оборони країни, які працювали над вакциною проти Covid-19, заявили про створення першого у світі препарату від коронавірусу.
Також європейські вчені створили антитіло, що перемагає коронавірус.
Коментарі — 0