Держсекретар США назвав терміни для роззброєння КНДР
Помпео підкреслив, що для досягнення мети потрібно докласти ще багато зусиль
Офіційний Вашингтон хоче, щоби Пхеньян здійснив конкретні заходи щодо ядерного роззброєння протягом наступних 2,5 років.
Про це заявив у середу державний секретар США Майк Помпео під час брифінгу в Сеулі.
«Я сподіваюсь, що ми побачимо, як ви сказали, «масштабне роззброєння», щось на кшталт цього. Так, ми сподіваємося, що зможемо досягти цього протягом наступних двох з половиною років», - цитує Держдепартамент США слова глави американської дипломатії.
Водночас, Помпео підкреслив, що для досягнення цієї мети потрібно докласти ще багато зусиль. За його словами, хоча конкретні часові плани ще не визначені, сторони вже досягли взаєморозуміння.
Держсекретар США також зазначив, що північнокорейська сторона усвідомлює, що процес денуклеаризації буде проходити в умовах ретельної перевірки.
Як відомо, 12 червня лідери США та Північної Кореї вперше в історії зустрілися в Сінгапурі.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп прийняв запрошення лідера КНДР Кім Чен Ина відвідати Північну Корею, а той в свою чергу погодився приїхати до Сполучених Штатів Америки.
Напередодні Трамп заявив, що процес денуклеаризації КНДР «піде швидко».
В ЄС угоду між Трампом і Кім Чен Ином назвали сигналом про повну і незворотну денуклеаризацію Корейського півострова.
Президент США Дональд Трамп та глава КНДР Кім Чен Ин у спільній декларації зобов'язалися співпрацювати для розвитку нових відносин між США та КНДР та сприяти миру, процвітанню та безпеки Корейського півострова та світу.
Офіційна зустріч Дональда Трампа з Кім Чен Ином розпочалася 12 червня та тривала близько півтори години.
Раніше передбачалося, що президент США залишатиметься в Сінгапурі для проведення переговорів з лідером КНДР стільки, скільки буде потрібно для досягнення мирної угоди. При цьому допускалося, що зустріч могла продовжуватися кілька днів.
Пізно ввечері у вівторок, 12 червня, Кім Чен Ин полетів з Сінгапуру на борту китайського літака.
Сінгапур витратив $15 млн на саміт США і КНДР
Читайте також статтю: «Хороша хімія» Дональда Трампа та Кім Чен Ина