Наслідки коронавірусу: у фонді ООН повідомили про сім мільйонів незапланованих вагітностей

У фонді ООН заявили, що пандемія коронавірусу «може призвести до 7 мільйонів незапланованих вагітностей»

Карантин сприяє також зростанню рівня домашнього насильства

Фонд ООН з народонаселення оприлюднив прогноз про потенційні наслідки пандемії коронавірусу і пов'язаних із нею карантинних обмежень.

За оцінками Фонду, пів року карантинних заходів призведуть до того, що близько 47 мільйонів жінок із країн з низьким та середнім рівнем доходу втратять доступ до ефективних контрацептивів, наслідком чого стануть до семи мільйонів незапланованих вагітностей, – повідомляє ВВС.

Окрім того, карантин сприяє зростанню рівня домашнього насильства - за 6 місяців обмежень кількість випадків домашнього насильства може зрости, за оцінками фахівців, до 31 мільйона.

Почастішання випадків домашнього насильства на тлі карантину вже фіксують у багатьох країнах. Про це свідчать як дедалі більша кількість дзвінків на гарячі лінії, так і кількість звернень жертв насильства до правоохоронців.

Є дві причини того, чому пандемія сприяє гендерному насильству, пояснюють у Фонді ООН.

Перший  – збої в роботі та фінансуванні соціальних програм запобігання насильству, друга - карантин і вимоги залишатися вдома, через які жертви змушені більше часу проводити наодинці зі своїми кривдниками.

Раніше Голова Світової продовольчої програми ООН Девід Бізлі зробив ще один невтішний прогноз щодо наслідків пандемії: за його словами, за найгіршого розвитку подій, вона може призвести до голоду «біблійного масштабу».

За оцінками Девіда Бізлі , кількість людей, що голодує, у світі може зрости майже удвічі - з 135 до 250 мільйонів.

У зоні найбільшого ризику – країни, вражені військовими конфліктами, економічною кризою та кліматичними змінами: передусім це Ємен, Демократична республіка Конго, Афганістан, Венесуела, Ефіопія, Південний Судан, Судан, Сирія, Нігерія та Гаїті.

«Якщо не почати діяти прямо зараз - забезпечити доступ до продовольства, не допускати перебоїв з фінансуванням і торгівлею, - то ми можемо стикнутися з голодом біблійського масштабу вже за кілька місяців. Час не на нашому боці», – сказав Девід Бізлі.

Раніше повідомляли, що в умовах карантину та режиму самоізоляції, введених у багатьох країнах для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, у рази збільшилася кількість випадків домашнього насильства.

<INTERACTIVE_MAP=8532/>

Нагадаємо, станом на 29 квітня в Україні підтверджено 456 нових випадків зараження коронавірусом. Із них 133 медпрацівники та 33 дитини. Від Covid-19 минулої доби померло 11 людей, одужало – 111. Загалом коронавірусом на сьогодні інфіковано 9866 людей в Україні. Із них – 672 дитини, 1976 медпрацівників. На даний момент з початку хвороби одужало 1103 осіб, летальних випадків – 250.