У Пентагоні заявили, що підводні човни США здатні знищити Росію

Пентагон

У міноборони США заявили, що можуть відповісти на гіпотетичну масовану атаку з боку Росії

Керівники американського оборонного відомства звернулися до Росії з коротким, але сильним застереженням, зазначивши, що Вашингтон як і раніше здатний відповісти, незалежно від того, які Москва має у своєму розпорядженні ядерні озброєння.

Як повідомляє «Голос Америки», ці заяви прозвучали в ході бюджетних слухань в комітеті Палати представників з питань збройних сил в середу у відповідь на запитання законодавців стосовно твердження президента Росії Володимира Путіна про те, що його країна володіє арсеналом нових, «нездоланних» ядерних озброєнь.

«Ми готові до всіх наявних загроз, і ніхто не повинен сумніватися в цьому», - заявив голова Стратегічного командування збройних сил США генерал Джон Гайтен. Вони не можуть нічого зробити, крім масивної атаки проти нашої країни, на яку ми не змогли б відповісти, - додав він. - До речі, вони не знають, де знаходяться наші підводні човни, а вони здатні знищити їхню країну, якщо ми підемо цим курсом».

Минулого тижня, виступаючи з щорічним посланням до Федеральних зборів, Путін розповів про новітні види російської ядерної зброї, включаючи крилату ракету з ядерною енергетичною установкою, лазерну зброю, безпілотний підводний апарат з ядерної енергоустановкою і нову гіперзвукову ракету.

Виступ Путіна ілюструвався комп'ютерним відео, на якому зброя знищувала американську Флориду. При цьому російський лідер підкреслив, що нова російська ядерна зброя буде невразлива для американських систем протиракетної і протиповітряної оборони. Путін підкреслив, що США і їх західним союзникам «належить усвідомити нову реальність».

Заступник міністра оборони США з політичних питань Джон Руд заявив законодавцям в середу, що заяви Путіна «хоча і не стали несподіванкою, але все ж викликали розчарування».

«Ми стурбовані деякими положеннями доктрини, які виходять від Росії, розмовами про ранню ескалацію, посилення ролі ядерних засобів в конфлікті», - заявив Руд. Він також відкинув заяви Москви про те, що вона розробляє нові ядерні озброєння в зв'язку з відмовою Вашингтона дотримуватися попередніх угод в галузі контролю над озброєннями.

«Сполучені Штати надалі залишаються відданими нашим зобов'язанням в галузі контролю над озброєннями, - сказав заступник міністра. - На жаль, попередня практика Російської Федерації в тому, що стосується дотримання нею зобов'язань в галузі контролю над озброєннями, залишає бажати кращого». Незважаючи на жорсткі заяви, Руд і Гайтен не поділилися подробицями на слуханнях в середу, які тривали трохи більше 30 хвилин.

Багато законодавців чекали на закриту сесію, щоб ставити свої запитання. Білий дім також зазначив, що в рамках нового оборонного бюджету обсягом в 700 мільярдів доларів, американські військові ведуть активну роботу з модернізації власного ядерного арсеналу і систем ПРО.

Американські офіційні особи також попереджають, що найбільша небезпека виходить від країн, які не усвідомлюють потенціал або рішучість Вашингтона.

«Нам доводиться бути пильними і готовими на прорахунки з боку наших потенційних супротивників, особливо Росії і Китаю», - заявив голова Стратегічного командування Гайтен. «Ми не можемо допустити, щоб вони вважали, що можуть застосувати ядерну зброю, а США не зможуть відповісти», - додав він.

Нагадаємо, 1 березня президент Росії Путін оголосив про успішне випробування і взяття на озброєння авіаційної гіперзвукової зброї та випробування нової ракети з ядерним двигуном. 

Водночас The Wall Street Journal пише, що більшість озброєнь, які в четвер розхвалював Путін, - не більше ніж переосмислення радянських ідей і зброї, яку Росія вже виробляє.