Журнал Time вперше в історії назвав «Дитину року»
Журнал вибирав дитину року серед п'яти тисяч юних американців
Журнал Time вперше за свою історію почав відзначати не тільки найвпливовіших дорослих, а й дітей. Першою відзнаку «Дитина року» від видання отримала 15-річна школярка з Колорадо (США) Гітанджалі Рао, яка вже зараз має кілька успішних наукових проєктів. Про це повідомили у виданні.
Молода науковиця вивчає штучний інтелект та технологію сенсорів карбонових нанотрубок, а набуті знання застосовує на практиці – для боротьби з кібербулінгом та забрудненням води.
Рао розповіла, що вперше почала думати про застосування науки та технологій для змін у соціумі ще у другому-третьому класі.
«Мені було близько 10 років, коли я сказала батькам, що хочу вивчати технологію вимірювання вуглецевих нанотрубок у дослідницькій лабораторії якості води у Денвері», – розповіла дівчина.
[TWITTER]
[/TWITTER]
Також Гітанджалі Рао створила додаток та розширення для Chrome під назвою Kindly, які здатні на основі штучного інтелекту виявляти кібербулінг. Програма вишуковує образливі слова та пропонує користувачу відредагувати їх, або ж відправити як є.
«Мета – не карати. Як підліток, я знаю, що вони можуть бути агресивними. Натомість це дає вам можливість переосмислити те, що ви говорите, щоб знати, що робити наступного разу», – сказала Рао.
Окрім цього дівчина намагається зацікавити наукою інших дітей. Для цього вона проводить «інноваційні сесії».
Спочатку це почалося з простих презентацій та планів уроків. Потім вона почала додавати для учнів лабораторні та конкурси.
Наразі Гітанджалі Рао співпрацює з кількома сільськими школами, дівчатами в організаціях STEM, музейними організаціями, Шанхайською міжнародною молодіжною науково-технічною групою та Королівською інженерною академією у Лондоні. Там вона проводить свої майстер-класи.
У 2017 році завдяки її винаходу, що дозволяє швидко виявляти свинець у воді, Гітанджалі Рао отримала титул найкращого молодого вченого Америки за результатами конкурсу Discovery Education 3M Young Scientist Challenge.
Цим винаходом Рао хотіла допомогти жителям міста Флінт в штаті Мічиган, які постраждали від зараження води свинцем.
У 2019 році Гітанджалі Рао увійшла у список Forbes «30 до 30» за досягнення у науці. Вона також є лауреатом премії президента EPA, отримала почесну премію «Глорії Баррон» та увійшла до проєкту героїв Marvel, що розповідає про представників молоді, що надихають.
Нагадаємо, що журнал People назвав людину року.