Чому Ненсі Пелосі полетіла у Вірменію, а не в Азербайджан
Який для нас урок з візиту спікерки Конгресу США у Єреван?
Головна цінність для демократичного світу – це демократія. Вірменія очевидно демократичніша країна, ніж Азербайджан. Там відбуваються вибори, мітинги і революції. У Азербайджані – звичайний авторитаризм.
Так, на жаль у зовнішній політиці Вірменія підтримує Росію часто. Виною цьому геополітичне розташування Вірменії. Але і Азербайджан не став цілком на сторону України у російській агресії проти нас.
Вірмени пережили геноцид. Це теж трагедія, яку не можна забути. Як переживали і переживають українці.
Росія завжди загравала і з Вірменією і з Азербайджаном, утримуючи обидві країни у власній орбіті поставками зброї.
Який для нас урок з візиту спікерки Конгресу США у Єреван?
Американці підтримують демократичні країни. Це об‘єднує візити спікерки у Тайвань і Єреван. Навіть, якщо демократії слабі і недосконалі.
Але стала демократія отримає більше підтримки, ніж квола.
За підтримкою демократичних урядів йдуть інвестиції.
Нам, українцям потрібна демократична система урядування для підтримки урядів сильних демократій. Ця система нам потрібна також для інвестицій на відновлення країни. Адже, якщо ми залишимося автократичною країною, то кошти на відновлення будуть розкрадені, інвестиції не підуть, союзники будуть розчаровані, а агресор знову надихнеться можливістю чергової агресії після ношої перемоги.
Що таке демократична система для Заходу? Очевидно, це змінність влади, яку ми маємо. Але не тільки.
Це також сильний незалежний парламент і сильні незалежні суди.
Парламент зараз перетворюється владою на беззубу інституцію, яка немає сенсу. Його дискредитують, принижують, не транслюють засідання і забороняють показувати парламентарів.
Судами і досі керують судді з російським громадянством, корупція і адміністративний ресурс.
Якщо ми хочемо зберегти незалежність – розподіл влади і верховенство права – наше головне завдання. Нам ніхто у цьому не допоможе. Це наша українська справа.