Унікальна школа Сластіона на Чернігівщині стала пам’яткою (фото)
Усього унікальних шкіл Сластіона налічується близько 50
Унікальна вишивана школа в Чернігівській області у стилі українського архітектурного модерну, збудована за проєктом українського архітектора Опанаса Сластіона на початку XX століття, отримала статус пам’ятки місцевого значення. Про це повідомила голова Нацради з питаль телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк на сторінці у Facebook.
«Особлива моя подяка в цей день звитяжній Irina Senchenko , що покинула все у власний день народження й обходила всіх по надцятому колу – і всіх переконала!
Особлива подяка Чернігівському губернатору, хто особисто опікувався цим нелегким процесом!
Особлива подяка Аліна Мигидюк, яка їздила, своїми ручками обмірювала, робила документацію, не спала – нервувала, виступала на засіданні експертної ради!
Особлива подяка самій експертній раді!)
Особлива подяка молодому директорові цієї школи Володимир Алєксєєв , що не побоявся усіх страшилок, які йому малювали, що нібито стануться, як погодиться на статус пам‘ятки!
Найособливіша – Опанасу Георгієвичу Сластіону, моєму кумиру, ідеалу й генію, на небеса!», – написала Герасим'юк.
Опанас Сластіон (1855-1933) – український архітектор, художник, етнограф, педагог. Довгий час жив і працював у Чернігівській губернії.
Він створив серію проєктів земських шкіл для 1, 2 і 3 класу. Будинки, побудовані в стилі українського архітекторного модерну, були наділені яскравим національним «характером». Усі вони мають спільні риси: шестикутні вікна, вежі й цегельний декор на фасаді. Пізніше на основі проєктів Сластіона були реалізовані подібні об’єкти в Черкаській, Київській, Миколаївській областях.
Як раніше повідомлялося, полтавці рятують архітектурну перлину – школу Опанаса Сластіона.