Хто отримає мандат після смерті нардепа Макарова від «Голосу»

Загалом виборчий список партії «Голос», опублікований ЦВК, складається з 175 кандидатів в народні депутати
фото: nta.ua

Наступним після чинного нардепа Максима Хлапука у списку «Голосу» йде Андрій Гевко, який у 2019 році вже відмовився претендувати на мандат

Сьогодні стало відомо про смерть народного депутата від «Голосу» Олега Макарова. Хто стане новим депутатом Верховної Ради замість нього наразі точно невідомо.

Як можна побачити у виборчому списку партії «Голос», наступним після чинного нардепа Максима Хлапука йде Андрій Гевко. Під час виборів у парламент 2019 року Гевко Андрій Євгенович був №23 у виборчому списку партії «Голос», але у Раду не пройшов. У 2019 році Гевко заявив про відмову від балотування та звернувся до Центральної виборчої комісії з проханням скасувати його реєстрацію кандидатом у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від партії «Голос».

Таким чином, у Раду, ймовірно, зайде наступний кандидат – Примаченко Іван Олександрович, який є 24-м у виборчому списку «Голосу».  Якщо й Примаченко відмовиться, то черга дійде до Павла Кухти, №25 у виборчому списку «Голосу», який також  скасував реєстрацію як кандидата за власним бажанням. Загалом виборчий список партії «Голос», опублікований ЦВК, складається з 175 кандидатів в народні депутати в загальнодержавному окрузі.  

Андрій Гевко: що про нього відомо

У 2019 році балотувався до Верховної Ради дев'ятого скликання від партії «Голос» (№23 у списку). Обіймає посаду керівника відділу по роботі з органами державної влади в партії «Голос».

У 2017 році – координатор з розвитку спроможності Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Програма U-LEAD with Europe).

З 2016 до 2017 року – менеджер з адвокації коаліції громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ», у 2018 році керував роботою відділу адвокації РПР.

У 2014-2016 роках – спершу помічник, а далі заступник Міністра освіти і науки України.

З 2012 до 2014 року був помічником депутата Верховної Ради сьомого скликання Михайла Головка на платній основі.

У 2009-2010 роках – директор департаменту роботи з кадрами вищої школи та державної служби Міністерства освіти і науки України.

У 2009 році – радник Міністра освіти і науки України (відділ апарату). З 2006 до 2009 року обіймав посаду виконавчого директора ВГО «Громадянська мережа «Опора». Раніше працював заступником директора з персоналу ПМП «Хелена».

Співзасновник ВГО «Громадянська мережа «Опора» та Київського міського осередку цієї організації. Півроку працював помічником члена Центральної виборчої комісії.

Закінчив Тернопільський державний технічний університет ім.І.Пулюя, магістр біотехнічних та медичних апаратів і систем.

Іван Примаченко: що про нього відомо

Народився 24 травня 1990 року у Донецьку. Закінчив Київський національний університет імені Шевченка, отримавши науковий ступінь магістра історії. З 2018 до 2019 року навчався в Стенфордському університеті (США) за програмою The Ukrainian Emerging Leaders Program.

У 2019 році невдало балотувався до Верховної Ради дев'ятого скликання від партії «Голос» (№24 у списку), як член партії.

У 2014 році став співзасновником громадського проєкту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. Засновник студентського порталу найкращих вишів України «Лови Момент!».

Окрім цього був членом наглядової ради аналітичного центру CEDOS та експертом групи «Реформа освіти та науки» Реанімаційного пакету реформ. Керівник першого проєкту масових онлайн-курсів в Україні «Університет онлайн».

Павло Кухта: що про нього відомо

Народився 3 грудня 1985 року у Києві, український економіст, політик і громадський діяч, перший заступник міністра економіки України (2019—2020). 

У 2008 році закінчив КПІ (комп'ютерні науки, спеціаліст). 2018 року навчався в київському Інституті Аспена. 

У минулому економічний журналіст і публіцист, економічний експерт «Реанімаційного пакету реформ» , радник Центру економічної стратегії. 2015 року ввійшов до наглядової ради Індексу моніторингу реформ iMoRe від VoxUkraine.

З 10 березня 2020 по 17 березня – в.о. міністра, Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України.

З 9 вересня 2019 – перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.

2019 року балотувався до Верховної Ради IX скл. від партії «Голос» (№ 25 у списку), скасував реєстрацію як кандидата за власним бажанням. До того обіймав посаду програмного директора партії «Голос», де розробляв програму партії.

2016-2019 – радник прем’єр-міністра України,

2015-2019 – радник міністра фінансів України.

Був заступником голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ, працював з Іваном Міклошем та Лєшеком Бальцеровичем.

Раніше – економічний експерт Реанімаційного пакету реформ, радник Центру економічної стратегії. 

26 березня 2022 Павло Кухта пішов на передову російсько-української війни, а орієнтовно 20 квітня 2022 звільнився з армії. 

4 червня 2022 Павло Кухта одружився з колишньою прес-секретаркою Президента України Володимира Зеленського Юлією Мендель.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо про смерть народного депутата IX скликання, члена фракції «Голос» Олега Макарова.  Олегу Макарову було 59 років. Причина смерті не повідомляється.