Мобілізація хворих на ВІЛ та туберкульоз. Нардеп Федієнко розкритикував новий наказ

Мобілізація хворих на ВІЛ та туберкульоз. Нардеп Федієнко розкритикував новий наказ
Нардеп закликав Міноборони та Міністерство охорони здоров’я переглянути наказ
фото: РБК-Україна

«Нещодавно мобілізували людину яка не чує, та людину де у висновку ВЛК написано, «розумова відсталість»

Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Олександр Федієнко повідомив, що після спільного наказу Міноборони та МОЗ № 402 до лав ЗСУ мобілізують осіб, які мають низку проблем зі здоров’ям. Про це він написав у соцмережах.

За словами Федієнка, він не розуміє, чим мотивувались міністерства, ухвалюючи такий наказ, однак вже тоді керівники ТЦК і СП нібито називали його «повною дурістю».

«Що маємо, мобілізація, ВІЛ, з відкритою формою туберкульозу, нещодавно мобілізували людину яка не чує, та людину де у висновку ВЛК написано, розумова відсталість такої-то ступені, ускладнене порушення мовлення, часткова атрофія мозку, і тд», – написав нардеп.

Нардеп закликав Міноборони та Міністерство охорони здоров’я переглянути наказ і запропонував працівникам цих відомств виконати будь-яке завдання на полігоні, з умовами, коли вони не чують, а командир дає команду.

Раніше Федієнко заявив, в українській армії є багато вакансій, які потребують людей. Він стверджує, що ніхто не змушуватиме жінок проти їх волі брати автомати і сидіти в окопах. 

«Звісно, при всій повазі до жіночої військової спільноти, я багато зустрічав жінок на фронті, на різноманітних посадах. Але дійсно, у Збройних Силах України, наприклад, не вистачає фінансистів», – йдеться у заяві.

До слова, в застосунку «Резерв+» запрацювала можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн. Про це повідомило Мністерство оборони України.

Зазначається, що оновлена версія застосунку вже доступна в AppStore і PlayMarket.

Наразі сервіс онлайн-відстрочок доступний для людей з інвалідністю, які мають актуальне пенсійне посвідчення по інвалідностія, а також студентів, аспірантів і докторантів, які здобувають освіту у послідовному порядку. Наприклад, після бакалавра здобувають ступінь магістра, або після магістра навчаються на аспірантурі.