Поїздки під час карантину. Чи може поліція оштрафувати нелегальних перевізників
Пересування легкових автомобілів поки дозволено, однак є нюанси
З 18 березня через карантин Україною припинили курсувати потяги й автобуси між містами та областями. Тисячі українців опинилися далеко від дому і, щоб повернутися, готові платити будь-які гроші. На цьому непогано заробляють перевізники з особистими мікроавтобусами та легковим транспортом. У месенджерах і соцмережах з’явилися оголошення про регулярні перевезення. Чи може поліція оштрафувати таких нелегальних перевізників – йдеться в статті на сайті «Сьогодні».
«Усі публічні перевезення людей підлягають ліцензуванню з боку держави. Зрозуміло, що кожен має право придбати бус і возити в ньому пасажирів. Але щойно ці перевезення стають регулярними, платними і для необмеженого кола осіб – отже, потрібна ліцензія», – говорить Віталій Власюк, адвокат, керуючий партнер юрфірми «ЄПраво».
З іншого боку, в Україні не заборонили пересування легкових автомобілів. А легковим автомобілем вважається транспорт, який призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць не більше ніж дев’ять з місцем водія включно, пояснює Антон Красов, юрист і правозахисник. Тому перевезення пасажирів легковими автомобілями під час карантину не заборонені і вони не є порушенням.
«Поліція може зупинити автомобіль, але немає жодних підстав для притягнення до відповідальності. Такі перевезення юридично не здійснюються від імені певного перевізника, а фактично існують в форматі blablacar, який активно використовували водії і пасажири до карантину», – говорить Красов.
Віталій Власюк не виключає, що поліція може зупинити авто або мікроавтобус для виявлення нелегальних перевезень. Ба більше, він вважає, що є шанс, що також будуть оштрафовані всі пасажири саме за порушення карантинних обмежень. Тим паче, що на в’їздах до міст почали ставити блокпости.
Нагадаємо, аналітики розповіли, де в Україні під час карантину купують найбільше автомобілів.