Професор-технолог пояснила, що таке якісна ковбаса і на що звертати увагу під час покупки

При покупці ковбаси треба звернути увагу на етикетку
фото з відкритих джерел

Науковиця пояснила, що означає «м’ясо механічного обвалювання» на етикетці

При покупці ковбаси варто звернути увагу на склад, має бути маркування, де прописано, яке це м’ясо: яловиче, свинина чи курятина. Професор-технолог Лариса Баль-Прилипко в інтерв'ю «Главкому» пояснила, що таке якісна ковбаса і на що звертати увагу під час покупки. 

«Звичайно, якщо ви пішли на стихійний ринок і купуєте сосиски «з димком» – це ваш ризик. Але якщо ми говоримо про легальні місця продажу, де є лабораторії і де ви можете взяти документи і подивитися, – це інша річ», – розповідає технолог.

За її словами, слід звернути увагу на перші два рядки етикетки. Там має бути написано, яке це м’ясо. М'ясо яловиче, свинина чи курятина, чи інше. Якщо написано «білково-жирова суміш», або «м’ясо механічного обвалювання», то це не те, що слід купувати. Вищий ґатунок – 95% м’яса, перший – 70-80%, другий чи третій – ще менше. Якщо ковбаса має у своєму складі менше 59% м’ясної сировини, то це не ковбаса.

Баль-Прилипко пояснює, коли виробник пише на продукції «м’ясо механічного обвалювання» (перемелене м’ясо з кістками, – «Главком») – 50-70%. Це не м’ясо. М’яса механічного обвалювання у виробі дозволено не більше 10%, і то не в продукції вищого ґатунку.

Харчовий технолог додала, що не можна не можна порівнювати докторську ковбасу і сосиски чи сирокопчені ковбаси. Варена ковбаса – це багато води, може бути більше добавок, рослинні білки, волокна харчові, клітковина. Все це робить її ніжнішою і дешевшою у порівнянні з копченою. Звичайно, до копченої ковбаси не можна покласти ті інгредієнти, які використовуються у вареній, це ж абсолютно різні технології виготовлення.

Також доктор технічних наук розповіла, як у домашніх умовах перевірити якість вершкового масла.

Читайте також: Скільки має коштувати ковбаса вищого сорту? Інтерв’ю з професором-харчовиком