Парламентський комітет ухвалив останню редакцію «антиколомойського» законопроєкту
Парламентарі пропонують збільшити терміни приведення діяльності проблемного банку у відповідність із законодавством з 90 до 120 днів
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підготував до розгляду в другому читанні останню редакцію законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (№2571-д).
Зокрема, парламентарі пропонують збільшити терміни приведення діяльності проблемного банку у відповідність із законодавством.
У Комітеті вважають, що варто прибрати зміну до ст. 530 Цивільного Кодексу про те, що норма «якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час» може мати винятки, передбачені законом.
Крім цього, із ст. 74 закону про НБУ «Рішення, дії або бездіяльність Нацбанку чи його посадових та службових осіб можуть бути оскаржені до суду виключно з метою встановлення їх законності. Особливості оскарження окремих рішень Національного банку встановлюються законом» пропонують прибрати слово «виключно».
Водночас у закон «Про виконавче провадження» додали, що «не підлягають арешту кошти банку, що знаходяться на його кореспондентських рахунках» і також, що «стягнення коштів з кореспондентських рахунків банку здійснюється у порядку, встановленому НБУ».
Також додали норму про розмір статутного капіталу банку не більше 200 млн (зараз - 500 млн).
Крім цього, у законопроєкті до другого читання збільшено терміни приведення діяльності проблемного банку у відповідність із законодавством (чинна норма - 180 днів, у першому читанні - 90, пропонують збільшити до 120 днів).
Також пропонують затвердити норму, що на період карантину зупиняються терміни надання банками інформації, яка становить банківську таємницю про юридичних та фізосіб на вимогу правоохоронних органів, АМКУ, виконавчої служби, суду тощо.
Нагадаємо, сьогодні, 21 квітня, парламентський комітет взявся за розгляд правок до «антиколомойського» закону.
Комітет розглянув майже 2,5 тисячі правок і пішов на перерву до 22 квітня.
Правки до «антиколомойського» законопроєкту планують розглядати блоками. Понад 16 тисяч правок, що подали до законопроєкту, звели в одну таблицю. Після цього на підкомітеті з питань фінансів усі правки до законопроєкту розбили на 63 абзаци. Раді будуть пропонувати проголосувати за кожен абзац, а не за кожну правку.
Як повідомлялось, Верховна Рада 30 березня проголосувала у першому читанні за законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи (реєстр. № 2571).
За закон про неповернення банків колишнім власникам проголосувало 267 депутатів.
Народні депутати внесли 16 тисяч правок до «антиколомойського» законопроекту. Це рекорд за кількістю правок.
Натомість у «Слузі народу» придумали, як обійти 6 тисяч правок до «актиколомойського» закону.
16 квітня парламент ухвалив зміни до закону про регламент для протидії зловживанням народними депутатами своїми правами в ході законодавчої процедури. Цими змінами спрощено розгляд законопроєктів, до яких подали більш ніж 1000 правок.
Читайте також: