Міська влада Києва працює над гендерним паспортом
Виявлено, що розмір пенсій жінок та чоловіків у Києві за деякими статтями відрізняється у чотири рази
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, підсумовуючи результати публічної презентації першої частини гендерного паспорту Києва.
«Для міської влади гендерний паспорт не є завданням просто зібрати цифри та підрахувати кількість жінок і чоловіків. Завдання, яке було поставлено експертам, – показати всі розриви в усіх соціальних групах, адже це потрібно для оптимізації бюджетування», – зазначила Марина Хонда.
Чиновниця навела приклад із пенсіонерами. За її словами, у місті мешкають 696 896 пенсіонерів. Більшість із них – жінки (понад 424 тисячі). Але якщо подивитися на розмір пенсій, то розриви між чоловіками та жінками досить значні:
- чоловіки в середньому отримують пенсію за віком у розмірі 5104 гривні;
- у той час як жінки – 3541 грн.
Найбільший розрив у розмірі пенсій за вислугу років. Середня пенсія серед чоловіків за цією статтею становить 10 438 гривень. Серед жінок – 2639. Тобто, різниця більше ніж у чотири рази.
Порівняння інших виплат:
- соціальні виплати як для жінок, так і чоловіків приблизно рівні і не перевищують 1600 гривень;
- чоловіки отримують менші виплати у разі втрати годувальника – 2228 гривень проти 3542 гривень у жінок;
- також жінки отримують менші виплати по інвалідності – 2624 грн, а чоловіки – 3777 грн.
Навіщо порівнюють: результати цього дослідження дадуть можливість проаналізувати та перерозподілити доходи та витрати у кожній сфері життя жінок і чоловіків таким чином, щоб потреби громади з різних соціальних та вікових категорій були відповідно представлені у статтях бюджету.
Нагадаємо, деякі категорії пенсіонерів при виході на заслужений відпочинок можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій. Йдеться про бюджетників, які працювали на посадах, що дають право на пенсію «за вислугою років».